Kwi 5, 2018
996 Wyświetleń
1 0

Cenne potomstwo jelenia w Naszym Zoo Görlitz-Zgorzelec

Napisany przez

W Naszym Zoo od sześciu lat mieszka mała grupa  sik wietnamskich, które na wolności niestety wyginęły. W tym czasie urodziło się jedenaście koźląt, które przekazano do innych ogrodów zoologicznych. Jest to ważny wkład w Europejski Program Ochrony Gatunków, w którym bierzemy czynny udział.
28 marca w Naszym Zoo przyszło na świat kolejne koźlątko tych uroczych jeleni. W drugim dniu życia młode przeszło rutynowe badania weterynaryjne, podczas których ustalono także jego płeć. 3,5 kg koźlątko płci żeńskiej z pełnym żołądkiem w stanie nienaruszonym wróciło do swojej mamy, po czym natychmiast przyssało się do wymiona, aby uspokoić przeżycia związane z badaniem.

 

Nasi goście mogą odwiedzać „Pinę“, tak dano jej na imię, oraz jej rodzinę na wybiegu sik wietnamskich, położonym obok placu zabaw w Naszym Zoo.

 

Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec
Zittauerstr. 43 02826 Goerlitz
www.nasze-zoo.pl tel. + 48 511 265 954, +49 3581 66 930 00

Foto: zoo.goerlitz.de, C. Hammer

Kategorie:
news

Nasze Zoo Goerlitz-Zgorzelec to oaza w środku miasta, która w fantazyjny sposób pokazuje 500 zwierząt mieszkających w zagrodach zbliżonych do warunków naturalnych. Nasze Zoo to miejsce atrakcyjne również dla polskich gości, które wychodzi im naprzeciw poprzez powstającą właśnie nową, opracowaną w polskiej i niemieckiej wersji językowej stronę internetową, dwujęzyczne opisy i informacje przy wybiegach dla zwierząt , placach zabaw i grach przyrodniczych oraz zatrudnienie polskojęzycznego personelu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
pl_PLPolish
Bobrzanie.pl
Przeczytaj poprzedni wpis:
Chcesz zdobyć patent motorowodny?

Zapraszamy wszystkich którzy ukończyli 14 rok życia do zdobycia patentu motorowodnego – prawo jazdy na motorówkę. Kurs prowadzony przez Instruktora PZMiNW Jakuba Jakubowskiego....

Zamknij