Mar 16, 2018
442 Wyświetleń
1 1

Wywieszenie flagi dla Tybetu i obrony praw człowieka w Naszym Zoo

Napisany przez

W 2018 roku o godz 10:00 Burmistrz wydziału kultury Miasta Görlitz Dr. Michael Wieler oraz Dyrektor Naszego Zoo Dr. Sven Hammer ponownie wywiesili Tybetańską flagę ze śnieżnymi lwami, na znak pamięci o Powstaniu Tybetańskim z 10 marca 1959 roku oraz solidarności z ludnością tybetańską. 10  marca tradycyjnie jest dniem pamięci o powstaniu, które zostało krwawo stłumione przez chińską armię. Tego dnia tysiące Tybetańczyków zebrało się, aby uniemożliwić wzięcie do niewoli ich przywódcy duchowego Dalai Lamy. Minimum 87.000 Tybetańczyków zginęło, a Dalai Lama musiał schronić się w Indiach, gdzie udzielono mu azylu politycznego. Do dziś około 150.000 z sześciu milionów Tybetańczyków żyje na obczyźnie. Ponieważ ich flaga jest szczególnym symbolem prawa do wolności, jej posiadanie bądź publiczne wywieszanie jest surowo karane przez chiński rząd. Z tego powodu miasta i gminy na całym świecie wywieszają tybetańską flagę w imieniu Tybetańczyków. Burmistrz miasta Darmstadt Jochen Partsch, po raz drugi był patronem tej akcji.

Tymczasem dla gości Naszego Zoo świat Tybetu nie jest już całkiem obcy. W poprzednich latach powstała tu jedyna w Europie mała, tybetańska osada, która prezentuje autentyczny obraz tybetańskiej przyrody i tamtejszego sposobu życia. Zwierzęta od kóz kaszmirskich, z których wełny tkano szaty dla królów, po majestatyczne jaki, ciekawskie jeżozwierze oraz wiele innych egzotycznych gatunków zapewniają tu szczególną tybetańską atmosferę.

 

Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec
Zittauerstr. 43 02826 Goerlitz
www.nasze-zoo.pl tel. + 48 511 265 954, +49 3581 66 930 00

 

Zdjęcie: nasze-zoo.pl

Kategorie:
news

Nasze Zoo Goerlitz-Zgorzelec to oaza w środku miasta, która w fantazyjny sposób pokazuje 500 zwierząt mieszkających w zagrodach zbliżonych do warunków naturalnych. Nasze Zoo to miejsce atrakcyjne również dla polskich gości, które wychodzi im naprzeciw poprzez powstającą właśnie nową, opracowaną w polskiej i niemieckiej wersji językowej stronę internetową, dwujęzyczne opisy i informacje przy wybiegach dla zwierząt , placach zabaw i grach przyrodniczych oraz zatrudnienie polskojęzycznego personelu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
pl_PLPolish
Bobrzanie.pl
Przeczytaj poprzedni wpis:
Promocja publikacji „Służba Bezpieczeństwa w Bolesławcu (1957-1990). Zarys problematyki”

W piątek 23 marca 2018 r. o godz. 17.00 w Muzeum Ceramiki w Bolesławcu, przy ul. A. Mickiewicza 13, odbędzie...

Zamknij