Lut 2, 2018
301 Wyświetleń
0 0

W końcu mogą się rozciągać!

Napisany przez

Sępy z Naszego Zoo powróciły do swojej woliery, po trzymiesięcznej przymusowej „emigracji”.
Winnym przeprowadzki 5 sępów do woliery za kulisami oraz nieplanowanej przebudowy ich woliery jest orkan Grzegorz. Pod koniec października 2017 silny wiatr powalił jedno z drzew, które spadło na wolierę sepów, uszkadzając ją dość poważnie. Na szczęście nie ucierpiał żaden z jej mieszkańców.
Dzięki licznym datkom finansowym oraz rzeczowym, a także intensywnej pracy pracowników zoo, w ostatnich 3 miesiącach udało się nie tylko usunąć powstałe szkody. Woliera została odbudowana, a także częściowo odnowiona: nowe masywne stalowe wsporniki zastąpiły dotychczasowe drewniane, założono nową siatkę, a całą wolierę podwyższono o 1,5m.
Podczas przebudowy pomyślano także o atrakcji dla gości: dotychczasowa jaskinia naukowca została powiększona. W przyszłości będzie można tu zdobyć ciekawe informacje na temat zagrożenia tych dostojnych ptaków.
Wielką atrakcją będzie kamera przekazująca obraz z gniazda sępów. Dotychczas goście nie mieli świadomości, iż nasze sępy złożyły jaja i wysiadują je, bądź wychowują młode. Od teraz się to zmieni!
Monitor w jaskini naukowca pozwoli zainteresowanym na obserwację prywatnego życia naszych dwóch par sępów. Od jaja do samodzielnego lotu…
Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec
Zittauerstr. 43 02826 Goerlitz
www.nasze-zoo.pl tel. + 48 511 265 954, +49 3581 66 930 00
(Foto: www.zoo-goerlitz.de,C. Hammer)

Tagi artykułu:
·
Kategorie:
news

Nasze Zoo Goerlitz-Zgorzelec to oaza w środku miasta, która w fantazyjny sposób pokazuje 500 zwierząt mieszkających w zagrodach zbliżonych do warunków naturalnych. Nasze Zoo to miejsce atrakcyjne również dla polskich gości, które wychodzi im naprzeciw poprzez powstającą właśnie nową, opracowaną w polskiej i niemieckiej wersji językowej stronę internetową, dwujęzyczne opisy i informacje przy wybiegach dla zwierząt , placach zabaw i grach przyrodniczych oraz zatrudnienie polskojęzycznego personelu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bobrzanie.pl
Przeczytaj poprzedni wpis:
Ksero – to się opłaca!

Na początku stycznia miejska spółka Towarzystwo Budownictwa Społecznego wprowadziła nietypowe zarządzenie. Każdy mieszkaniec, który chciał skopiować sobie dokumenty swojej wspólnoty...

Zamknij