Sty 18, 2018
3884 Wyświetleń
11 2

PROPAGANDA PLUS

Napisany przez

– „Czy to prawda, że na Placu Czerwonym rozdają samochody?”
Radio Erewań odpowiada:
– „Tak, to prawda, ale nie samochody, tylko rowery i nie na Placu Czerwonym, tylko w okolicach Dworca Warszawskiego i nie rozdają, tylko kradną.”

Do takiego komunikatu, fikcyjnego radia ZSRR, działającego na terenie b. Układu Warszawskiego, można porównać reakcję ratusza na mój wpis dotyczący apelu do prezydenta miasta, aby dokonał koniecznej analizy priorytetowych potrzeb bolesławian i podjął zdecydowane kroki służące sporej części mieszkańców w kontekście rządowego programu Mieszkanie Plus.

Dwa dni po publikacji mojego wpisu „Mieszkanie Plus w Bolesławcu?” spod skrzydła ratusza, ustami prezesa miejskiego TBS wyszła informacja sugerująca, że Bolesławiec bierze udział w programie. Tytuły materiału w mediach, na zlecenie ratusza, brzmiały: „TBS-owski samotniak w programie Mieszkanie Plus”, albo: „Samotniak – mieszkanie plus”… Nic bardziej mylnego, ale, że tytuły są chwytliwe, to poszło i pewnie jeszcze pójdzie w lokalnej telewizji i do gazety też. Niektórzy to kupią. Jeśli manipulacja się wyda, zawsze będzie można zwalić na prezesa. Chowanie się za plecami, to znana metoda stosowana przez układ nie tylko w tym przypadku i nie od dziś.

Tak więc podkreślam: Bolesławiec, do tej pory, nie wziął udziału i nie realizuje żadnej inwestycji w ramach TEGO rządowego programu Mieszkanie Plus (nie ma nas w rządowym wykazie), a informacja ratusza dotyczy wyłącznie preferencyjnego kredytu dla TBS-u z programu preferencyjnych kredytów dla towarzystwa budownictwa społecznego, spółdzielni mieszkaniowych i spółek gminnych.

Panie prezydencie, proszę o więcej szacunku dla bolesławian i ich inteligencji, nie tylko w tym przypadku.

 

 

Kategorie:
Małkowski · news
Facebook Profile photo
http://www.maciejmalkowski.pl

Bolesławiec - Świeradów Zdrój, to przestrzeń, w której aktualnie przebywam, pracuję, wypoczywam, z której czerpię natchnienie do życia. Samorządowiec, założyciel inicjatywy IMPULS MIASTA. Radny miasta Bolesławiec VII kadencji (wcześniej radny Powiatu IV i V kad.) Kiedy Bóg da i czas pozwoli zapatrzony w nocne niebo okiem również uzbrojonym. Zapraszam na moją stronę www.maciejmalkowski.pl oraz www.impulsmiasta.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
pl_PLPolish
Bobrzanie.pl
Przeczytaj poprzedni wpis:
Budujesz wiatę garażową? Sprawdź obowiązujące przepisy!

Wiata garażowa nie ma swojej konkretnej definicji w przepisach prawa budowlanego. Najczęściej rozumiana jest jako pomieszczenie przeznaczone do postoju pojazdów,...

Zamknij