Sty 10, 2018
278 Wyświetleń
1 1

Od A jak axolotl do Ż jak żuraw

Napisany przez

Spis zwierzęcego inwentarza w Naszym Zoo Görlitz/ Zgorzelec

Każdego roku na początku stycznia w Naszym Zoo Görlitz-Zgorzelec wszystkie stworzenia, które posiadają kopyta, pazury, błony pławne, skrzydła oraz płetwy, są liczone i rejestrowane. W przypadku pandy, wydry czy wielbłąda jest to zdecydowanie proste, zwierzęta są duże i trudno je pominąć.

W przypadku żwawej, liczącej 26 osobników, rodziny mangust pręgowanych nie jest już tak łatwo. Opiekunowie zwierząt wielokrotnie muszą zaczynać liczenie od nowa. Równie skomplikowane jest to
w przypadku papug i małych gryzoni. Całkowicie niemożliwe natomiast jest dokładne policzenie całej ławicy ryb, wszystkich mieszkańców stawu i niektórych bezkręgowców, które ostatecznie otrzymują adnotację „niepoliczalny“ gatunek zwierząt.

Obecnie Nasze Zoo zamieszkuje 509 zwierząt + „x” 91 różnych gatunków. W porównaniu z rokiem poprzednim jest to 40 zwierząt więcej i 2 gatunki mniej.

Przyrost liczby zwierząt zawdzięczamy rozmnażaniu się papużek w otwartej w 2017 roku Świergolandii. Niewątpliwie nowa woliera podoba się nie tylko odwiedzającym ptaki gościom…

Aby wygospodarować więcej miejsca dla zwierząt, oddaliśmy niektóre gatunki do innych ogrodów zoologicznych. Śmierć rysia Toniego także przyczyniła się do jednego gatunku mniej. Jedynym nowym gatunkiem, który dołączył do mieszkańców Naszego Zoo w 2017 roku jest pochodząca z zoo w Bazylei jaszczurka krokodylowata.

W tegorocznym w spisie inwentarza nie zostały uwzględnione dwa młode kangury, znajdujące się w torbach naszych kangurzyc. Małe są już bardzo aktywne w torbach lęgowych, jednak jeszcze z nich nie wyjrzały. Dopiero kiedy po raz pierwszy wystawią głowę na świat, mogą zostać uznane za narodzone i być uwzględnione w inwenturze.
Jeszcze jeden powód, aby znów zajrzeć do Naszego Zoo…

Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec
Zittauerstr. 43 02826 Goerlitz
www.nasze-zoo.pl
tel. + 48 501 640 400, +49 3581 66 930 00

 

Nowy nabytek 2017: samiec pandy Metok przybył z Francji Płd. Nad Nysę

 Foto: www.nasze-zoo.pl, C.Hammer

Tagi artykułu:
· · · · · ·
Kategorie:
news

Nasze Zoo Goerlitz-Zgorzelec to oaza w środku miasta, która w fantazyjny sposób pokazuje 500 zwierząt mieszkających w zagrodach zbliżonych do warunków naturalnych. Nasze Zoo to miejsce atrakcyjne również dla polskich gości, które wychodzi im naprzeciw poprzez powstającą właśnie nową, opracowaną w polskiej i niemieckiej wersji językowej stronę internetową, dwujęzyczne opisy i informacje przy wybiegach dla zwierząt , placach zabaw i grach przyrodniczych oraz zatrudnienie polskojęzycznego personelu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
pl_PLPolish
Bobrzanie.pl
Przeczytaj poprzedni wpis:
Kolęda z Szyszakiem

Starostwo Powiatowe w Bolesławcu zaprasza na wieczór z kolędami w wydaniu poetycko-turystycznym w wykonaniu karkonoskich górali, czyli zespołu Szyszak. Szyszak...

Zamknij