Sty 5, 2018
831 Wyświetleń
3 0

26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Bolesławcu!

Napisany przez

14 stycznia w Centrum Integracji Kulturalnej Orzeł zagra największa orkiestra w Polsce. Wolontariusze z całego powiatu bolesławieckiego zbierać będą pieniądze dla wyrównania szans w leczeniu noworodków.

W trakcie bolesławieckiego finału na scenie „Orła”  zagrają m.in.: zwycięzca przeglądu Hard-Core Festiwal 2012 zespół HOLOGRAUST,  jeleniogórzanie grający alternatywnego rocka czyli SOAP, legnicki METALION i zespoły których bolesławianom nie trzeba przedstawiać – Tomek Wachnowski, Nocne Boogie i Obstawa Prezydenta, a także wielu młodych wokalistów i tancerzy. Cały koncert poprowadzi znany bolesławiecki Jegomość czyli Krzysztof Krzemiński! Podczas trwania koncertu w  wylicytować będzie można m.in.: koszulkę z autografami Łukasza Kubota i Marcelo Melo, ławkę ogrodową wyrzeźbioną przez Mirka Czeladkę, kurs sternika motorowodnego, piłkę z podpisami zawodników Zagłębia Lubin, voucher na kurs prawa jazdy na wybraną kategorię, lot śmigłowcem i trening z księdzem Arturem Kaproniem a także wiele innych atrakcyjnych fantów.  W foyer „Orła” nie zabraknie tradycyjnie stoiska z loterią i WOŚPowej kawiarenki. W tym dniu już od godziny 9.30 zamieniamy kilometry na złotówki, do Sali „Orła” zaprasza Klub Kolarski XTRABIKE Bolesławiec na  “TeamPL WOŚP Ride ” czyli “wirtualny” godzinny wyścig kolarski na płaszczyźnie treningowej ZWIFT”  a następnie wszyscy chętni będą mogli spróbować  jazdy na rowerze szosowym. Na Światełko do Nieba zapraszamy o godz. 21.00 do Rynku.

Do organizacji bolesławieckiego Finału włączyły się również kluby i stowarzyszenia. Dla amatorów mocnych wrażeń BC Rally Team zorganizuje przejażdżki autami rajdowymi. Zespół Szkół Handlowych i Usługowych przygotował „dzień z pupilem”. Natomiast Bolesławiecki Klub Sportowy organizuje WOŚP-owy Turniej Piłkarski w Sali przy SP nr 1. W zawodach udział weźmie 13 zespołów z rocznika 2007- 2010. Ponownie w tym roku gra  Młodzieżowy Dom Kultury wraz ze Stowarzyszeniem Blues nad Bobrem organizując drugą scenę muzyczną w Teatrze Starym. W Teatrze zagrają m.in.: uczestnicy zajęć tanecznych, wokalnych i teatralnych MDK, zespoły  POP & THE, ERROR CODE, a tanecznie zaprezentują się: Szkoła Tańca Orientalnego i Flamenco TIERRA FLAMENCA i Szkoła Tańca Bernard Lewandowski. Imprezę poprowadzi Jerzy Pietrzak.

Oprócz zbiórki w dniu Finału, bolesławiecki sztab poleca miejsca, w których już dziś trwa zbiórka funduszy. Skarbony Stacjonarne 26. Finału WOŚP znalazły się w czterech miejscach. Są to Termy Solankowe Bolesławiec, Bolesławiecki Park Wodny ORKA, Kino Forum i Pizza Tomato w Tomaszowie Bolesławieckim. Organizatorem tegorocznej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Bolesławcu jest Młodzieżowa Rada Miasta przy wsparciu Centrum Integracji Kulturalnej „Orzeł”. O szczegółach działań Sztabu czytajcie na www.facebook.com/bolesławiec.wosp

Sztab i główna scena – CIK Orzeł

9.30 – 11.30Rowerzyści zamieniamy kilometry na złotówki!  Klub Kolarski XTRABIKE Bolesławiec
11.30-11.40Duet Wiktoria Szczepańska (17)

Daria Konefał (17)

11.40-11.50Alicja Skiba (18) vocal

Łukasz Pałucki (19) gitara

11.50-12.00Katarzyna Dolecka (16)

Izabela Dolecka (41)

12.00-12.20Chór Reemigrantów (Stowarzyszenie Reemigrantów z Bośni, ich Potomków oraz Przyjaciół) z repertuarem polskim i bałkańskim
12.20-12.35pracownia tańca orientalnego  BOK – MCC prowadzona przez  Idalię Kowarę-Schmidt  piękne, barwne stroje, porywająca muzyka oraz pełne wdzięku i gracji tancerki to dziewczyny tańczące w pracowni tańca orientalnego
12.35-12.45Chór Synkopa 2 (I LO)
12.45-13.00Vocal  Magdalena Ganowska
Vocal Elisa Laudani
Vocal  Julia Kwiatkowska
13.00-13.20

 

Zespół  tańca hip-hop  Canon
 

13.20-13.40

Vocal Eliza Sondaj
Pracownia wokalna  Barbary Lendzian
13.45-14.15Zespół May the Force
14.15-15.45Metalion  jest legnicka grupą heavy metalową. Od samego początku zespół tworzą obecni gitarzyści Adam Pikulicki i Marek Chłopicki, a także perkusista Tomek Rakowski. W 2017r. do zespołu dołączył Lechu Carbuch na wokalu i Piotr Porada na gitarze basowej.
Gramy to co mamy w serduchach, a nasza muzyka jest dla nas wszystkich co chcemy przekazać słuchaczom.
15.45-16.15HOLOGRAUST – zwycięzca przeglądu Hard-Core Festiwal 2012

 

16.30-17.00SOAP – rock alternatywny (Jelenia Góra, Polska)
Nie mają snapchata. Nie mają tweetera. Nie mają instagrama. Ale za to grają alternatywę. Przebyli przez grunge, punka i rocka, by grać zwyczajnie, czyli po swojemu.

 

17.00-17.15Vocal  Karolina Grodzicka

Studentka II roku kosmetologii. Jej pasją jest muzyka i to właśnie z nią chce związać swoje życie. Od niedawna gra na ukulele i pomimo że gra stosunkowo krótko  to nie wyobraża sobie już bez tego żyć. Poznaliście ją na tegorocznym bluesie!

17.15-17.45The Loopers – niezwykle utalentowane muzyczne trio w skład którego wchodzą Monika szalenie utalentowana wokalistka z ogromną skalą i potencjałem głosu, Robert multiinstrumentalista i charyzmatyczny wokalista z wielkim doświadczeniem i obyciem ze sceną oraz dj Konrad ex członek formacji SUMPTUASTIC.
17.45-18.15Licytacja!
18.15-19.00Tomek Wachnowski – Twórca „słynnych” „Śniegowic” i piosenki do Asterixa – „Ona nie widzi mnie”. „Raport z Aleppo”, to  zapowiedź nowej płyty
19.00-19.30Licytacja!
19.30-20.00Nocne Boogie to brudne, garażowe brzmienie, wybuchowa mikstura przyprawiona surowym Rock’n’Rollem, Bluesem, ostrym Boogie z akcentami Hard i Punk Rocka. Od lat „robimy swoje”, nie oglądając się na trendy i mody, czerpiąc inspirację z niedoścignionych wzorów takich, jak: Double Trouble, Ramones, ZZ Top, AC/DC, a także bluesowych i punkowych weteranów, czy nieśmiertelnych Rolling Stones. NOCNE BOOGIE było i jest zespołem amatorskim, nie żyjemy z muzyki. Jest ona jednak naszą pasją.
20.10-20.55Obstawa Prezydenta to blues-rockandrollowy zespół muzyczny. Istnieje od 1986 roku i pochodzi z Bolesławca.  Na  koncertach zespół wykonuje głównie własne utwory, ale też i piosenki takich wykonawców jak : Rolling Stones, Blues Brothers, Chuck Barry.  Obstawę można usłyszeć i zobaczyć w małych klubach muzycznych jak i  podczas dużych festiwali, na zlotach motocykli, imprezach plenerowych.

Są autorami i wykonawcami hymnu WOŚP: „Od rana wszystko wokół zwariowało”.

 

21.00Światełko do nieba!

 

Grają z nami:

Młodzieżowy Dom Kultury, Stowarzyszenie Blues nad Bobrem:

Dzień finału 14.01.2018 r. od godz. 15.00

Koncert dla WOŚP w Teatrze Starym, wystąpią:

 • uczestnicy zajęć tanecznych, wokalnych i teatralnych MDK
  im. Stanisława Wyspiańskiego w Bolesławcu
 • Szkoła Tańca Orientalnego i Flamenco TIERRA FLAMENCA
 • wokaliści Pracowni Autorskiej ALEKSANDRY SOZAŃSKIEJ-KUT
 • SZKOŁA TAŃCA BERNARD LEWANDOWSKI
 • ZBIGNIEW SĘK
 • POP & THE
 • ERROR CODE
  Prowadzenie: Jerzy Pietrzak

Na miejscu kawiarenka oraz aukcje.

 

Zespół Szkół Handlowych i Usługowych w Bolesławcu:

Dzień finału 14.01.2018 r.

Serdecznie zapraszamy na “Dzień z pupilem” do Zespołu Szkół Handlowych i Usługowych startujemy od godz. 13.00 do 17.00

W programie:

* diagnostyka zwierząt aparatem USG

* SPA dla pupila: strzyżenie, przycinanie pazurów

* porady weterynaryjne

* mini ZOO

* sesja zdjęciowa z pupilem w profesjonalnym atelier

 

BKS Bolesławiec – WOŚPowy turniej piłkarski:

Dzień finału 14.01.2018 r.

Hala sportowa przy Szkole Podstawowej nr 1od godz. 9.30 do 18.00

W turnieju udział wezmą:

Football Academy, COMT Bolesławiec, Nysa Zgorzelec, Lotnik Jeżów Sudecki, UKS Gryfów Śląski, Szprotawa, Gryfów, BKS Bolesławiec.

Na miejscu kawiarenka i grill.

 

BC Rally Team – Rajdowy WOŚP:

Dzień finału 14.01.2018 r.

Plac Piłsudskiego (parking przed kinem forum) od godz. 10.00 do 14.00. Bolesławieccy rajdowcy przygotowali dla mieszkańców pokazy jazdy autem rajdowym oraz możliwość przejazdu profesjonalny autem rajdowym.

*organizatorzy zastrzegają sobie praw do ewentualnych zmian w programie

 

Kategorie:
kultura · news · polecamy
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
pl_PLPolish
Bobrzanie.pl
Przeczytaj poprzedni wpis:
Fotobeton

Taki "fotobeton z grafiką przedstawiającą autorytety ze świata, nauki, sztuki i innych dziedzin życia społecznego oraz atrybuty ważne dla rozwoju...

Zamknij