Gru 19, 2017
741 Wyświetleń
3 1

Stowarzyszenie Reemigrantów z Bośni, ich Potomków oraz Przyjaciół czeka na twój 1%

Napisany przez

 Zwracamy się z gorącą prośbą o wsparcie i przekazanie 1% podatku dochodowego od osób fizycznych za rok 2017. Wystarczy wpisanie naszego numeru KRS 0000376247 w zeznaniu podatkowym.  Otrzymane środki, jak co roku przeznaczymy na cele statutowe.

Dziękujemy wszystkim osobom, które wpłaciły naszemu stowarzyszeniu 1% swojego podatku za rok 2016. Dzięki Waszym wpłatom udało się zebrać 2 977 zł 80 gr.

A jeśli nas jeszcze nie znacie, to dzięki uprzejmości portalu, chcemy się krótko przedstawić:

Nasze Stowarzyszenie Reemigrantów z Bośni, ich Potomków oraz Przyjaciół, działa prężnie od 2011 roku. Naszym głównym celem jest zachowanie i umacnianie tożsamości narodowej, m.in. poprzez zachowanie od zapomnienia miejsc, z których członkowie Stowarzyszenia powrócili do Polski a także poprzez naukowe, kulturalne, turystyczne i gospodarcze kontakty z Polakami, którzy pozostali w Bośni. Działania stowarzyszenia wpisują się w program międzynarodowej współpracy Gminy Miejskiej Bolesławiec z jednym z miast partnerskich jakim jest Prnjavor w Bośni i Hercegowinie, z którym to umowę
partnerską podpisano w 1974 roku. W ramach swojej działalności dbamy o pamięć miejsc, z których przyjechali najstarsi członkowie, od początku swojego działania angażując się w przywracanie pamięci polskich osadników na terenach obecnej Bośni i Hercegowiny, Chorwacji. Odwiedzamy i porządkujemy
polskie cmentarze w Bośni, ostatnio te wokół postawionych Krzyży w miejscowościach: Gumiera, Dziewięcina, Nowy Martyniec, Rakowiec, Kunowa i Jadowica. Współpracujemy ze środowiskiem polonijnym, działającym i w Bośni, i w Chorwacji. W 2017 roku na cmentarzach w Prosjeku i Cukali postawiliśmy krzyże z pamiątkowymi tablicami informującymi o miejscu pochówku Polaków.

Organizujemy, głównie w Bolesławcu otwarte spotkania, których celem jest przekazywanie w atrakcyjny sposób historii młodszym pokoleniom, ich charakter jest różnorodny – prelekcje, promocja książek, prezentacje materiałów i publikacji historycznych. Poprzez swoje działania staramy się
na szeroką skalę upamiętnić i spopularyzować wiedzę o losach polskich reemigrantów. Na swoją działalność, pozyskujemy środki nie tylko od sponsorów ale również w drodze otwartych konkursów na realizację zadań publicznych. Są to środki pozyskane od Gminy Miejskiej Bolesławiec, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego i Kancelarii Senatu. Jak również z wpłat 1%.

Za swoją działalność otrzymujemy nagrody i wyróżnienia. Jesteśmy m.in.: dwukrotnym laureatem Nagrody Prezydenta Bolesławca za Promocję Miasta (w 2013 i 2016 roku). Prezes Stowarzyszenia, pani Halina Waniak za swoją pracę została odznaczona Odznaką Honorową ‘Zasłużony dla Województwa
Dolnośląskiego’ (w 2016 roku). W 2017 roku zostaliśmy docenieni przez Urząd Marszałkowski, otrzymując wyróżnienie w VI Edycji Konkursu “zDolne NGO” dla najlepszej dolnośląskiej organizacji pozarządowej prowadzącej działania na rzecz propagowania idei dolnośląskiego regionalizmu w 2016 r.

Więcej o nas na naszej stronie www.reemigrancizbosni.pl i na profilu www.facebook.com/reemigrancizbosni

Kategorie:
news
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
pl_PLPolish
Bobrzanie.pl
Przeczytaj poprzedni wpis:
Zjemja

Zamknij