Lis 2, 2017
388 Wyświetleń
0 0

Huragan niszczy wolierę sępów

Napisany przez

Nasze Zoo miało szczęście w nieszczęściu. Mimo poważnych strat jakie spowodowały drzewa powalone na wybiegi zwierząt oraz budynki, nie ucierpiało żadne zwierzę ani człowiek. Trzeba było jednak ewakuować sępy, gdyż ich woliera została całkowicie zniszczona i stała otwarta. Koziorożcom oszczędzono ewakuacji, pracownicy sprawdzili, iż szkody w ogrodzeniu nie są tak duże, aby zwierzęta mogły przez nie uciec. Szczęście miały także manule i sowy: dokładnie przy ich wybiegach upadł stary świerk ….mniej szczęścia miała woliera żurawi, w której budynek oraz jej przednia część zostały kompletnie zniszczone.

Prace naprawcze potrwają kilka tygodni. Najwięcej czasu pochłonie woliera sępów, gdyż jej cała konstrukcja musi zostać zbudowana na nowo. W tym celu potrzebujemy wsparcia finansowego.
Pod hasłem „Sturmschaden Geier“ (Straty po huraganie – sępy) cieszymy się z każdego, nawet najmniejszego datku.

Nasze Zoo otwarte jest już normalnie. Niestety wybieg koziorożców na razie zostanie zamknięty dla gości, a sępy będą mieszka w kwarantannie do czasu odbudowy ich woliery.

Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec
Zittauerstr.
43 02826 Goerlitz
www.nasze-zoo.pl
tel. + 48 501 640 400, +49 3581 66 930 00 

Foto: www.zoo-goerlitz.de, S.Hammer

Tagi artykułu:
·
Kategorie:
news

Nasze Zoo Goerlitz-Zgorzelec to oaza w środku miasta, która w fantazyjny sposób pokazuje 500 zwierząt mieszkających w zagrodach zbliżonych do warunków naturalnych. Nasze Zoo to miejsce atrakcyjne również dla polskich gości, które wychodzi im naprzeciw poprzez powstającą właśnie nową, opracowaną w polskiej i niemieckiej wersji językowej stronę internetową, dwujęzyczne opisy i informacje przy wybiegach dla zwierząt , placach zabaw i grach przyrodniczych oraz zatrudnienie polskojęzycznego personelu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bobrzanie.pl
Przeczytaj poprzedni wpis:
Biznesowe perpetuum mobile

Chylę czoła przed ekonomicznym geniuszem Piotra Romana. Ale schylę niżej, jeśli Rada Miasta zobowiąże prezydenta do kupna placu przy Łokietka....

Zamknij