Paź 23, 2017
623 Wyświetleń
2 0

Para oślich uszu więcej!

Napisany przez

Siedemnasty  źrebak oślej pary – Camilli i Herberta przyszedł na świat w Naszym Zoo Goerlitz-Zgorzelec.

Camilla dość długo trzymała wszystkich w niepewności. Pracownicy oraz goście Naszego Zoo już od początku września czekali na tegoroczne, uszate potomstwo. Brzuch oślej damy był coraz większy i okrąglejszy, opiekunowie zwierząt przygotowali już wszystko na przyjście osiołka na świat, ten jednak jeszcze długo kazał na siebie czekać.

W końcu, przed tygodniem, podczas porannego obchodu opiekunowie zwierząt ujrzeli osiołka w formacie mini. W tym roku jest to mała klacz, której nadano imię „Taki“. Mała ośla dziewczynka ma już za sobą pierwsze badanie lekarskie, które wykazało, iż Taki waży 24 kg – i mieści się w granicach normy, a także cieszy się doskonałym zdrowiem.

Żwawa, radosna i ani odrobinę nieśmiała prezentuje się, wraz ze swoimi rodzicami, gościom Naszego Zoo…

Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec
Zittauerstr. 43
02826 Goerlitz
www.nasze-zoo.pl

tel. + 48 511 265 954, +49 3581 66 930 00

Foto: nasze-zoo.pl , C. Hammer

Tagi artykułu:
· · · ·
Kategorie:
news

Nasze Zoo Goerlitz-Zgorzelec to oaza w środku miasta, która w fantazyjny sposób pokazuje 500 zwierząt mieszkających w zagrodach zbliżonych do warunków naturalnych. Nasze Zoo to miejsce atrakcyjne również dla polskich gości, które wychodzi im naprzeciw poprzez powstającą właśnie nową, opracowaną w polskiej i niemieckiej wersji językowej stronę internetową, dwujęzyczne opisy i informacje przy wybiegach dla zwierząt , placach zabaw i grach przyrodniczych oraz zatrudnienie polskojęzycznego personelu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bobrzanie.pl
Przeczytaj poprzedni wpis:
Wynajem sprzętu budowlanego

Dzięki prężnemu rozwojowi naszej firmy posiadamy własny sprzęt specjalistyczny do wykonywania różnych zadań budowlanych. Jesteśmy przez to w dużej mierze...

Zamknij