bobrzanie.pl – to co istotne w Bolcu, Bolesławiec, informacje, blogi, sport, rozrywka, humor, imprezy, wideo

Dla kogo jest przeznaczony monitoring budynków? Sprawdź, czy chodzi o Ciebie

Czego oko nie widzi… to dostrzeże kamera. Jeśli chcesz zwiększyć bezpieczeństwo obiektu, w większości przypadków w tym celu najlepiej sprawdzi się system monitoringu. Telewizja przemysłowa nie tylko na bieżąco będzie rejestrowała obraz, ale też da możliwość jego odtworzenia, gdy zajdzie taka potrzeba. W najbardziej zaawansowanej wersji – nagranie zostanie przetworzone przez zaawansowane algorytmy.

Czy monitoring budynków to rozwiązanie także dla Ciebie? Sprawdź, w jakich sytuacjach warto w niego zainwestować oraz na co zwrócić uwagę podczas konfiguracji i instalacji.

W przestrzeni publicznej oraz prywatnej

Choć systemy monitorowania kojarzyć się mogą przede wszystkim z wielkopowierzchniowymi sklepami czy głównymi ulicami miast – o bezpieczeństwo coraz częściej dbają również właściciele prywatnych posesji. Tu najczęściej kamery działają na zewnątrz budynku – stanowiąc zabezpieczenie przed włamaniem oraz kradzieżą czy zniszczeniem mienia. Warto jednak podkreślić, że w domach prywatnych usługa monitoringu nie łączy się z nieustanną obserwacją terenu przez agenta ochrony. Kamery są za to zintegrowane z systemem alarmowym – wyposażonym m.in. w czujnik ruchu. Kiedy zostanie wykryte podejrzane zdarzenie – kamery uruchamiają się i – jeżeli klient współpracuje np. z Konsalnet, największą firmą w branży security w Polsce – są natychmiast weryfikowane w Centrum Monitoringu przez specjalistów. Jeśli okaże się, że zagrożenie jest realne, podejmowane są odpowiednie działania – np. na miejsce jedzie grupa interwencyjna, wzywana jest policja, a o sprawie powiadamiany właściciel posesji.

A jak wygląda sytuacja w budynkach komercyjnych, np. siedzibach firm czy sklepach? Tu monitoring budynków może przybrać szerszy zakres.

Profesjonalny monitoring, czyli co?

Zakres usług związanych z monitoringiem zależy zarówno od wielkości, jak i specyfiki obiektu. Dlaczego? Ponieważ kamery muszą być zamontowane tak, aby obejmowały swoim zasięgiem wszystkie newralgiczne miejsca. Na przykład na zewnątrz (to ważne również w domach prywatnych) monitoring obejmować powinien cały obszar dookoła budynku, nie pozostawiając tzw. „blind spots”, a więc stref, w których  przebywać może ktoś niewidoczny dla kamer. Wewnątrz istotne są przede wszystkim: wejścia, korytarze, a w sklepach – również półki z towarem oraz obszar kasy. Eksperci montujący monitoring powinni zadbać o optymalizację liczby kamer oraz ich precyzyjne rozmieszczenie.

Warto podkreślić, że z uwagi na szeroki zakres usług związanych z monitorowaniem i szeroką ofertę cenową, na taką inwestycję mogą pozwolić sobie również mali przedsiębiorcy. Monitoring pozwoli im nie tylko zwiększyć bezpieczeństwo obiektu, ale i np. obniżyć koszty ubezpieczenia lokalu. Wybierając dobrą firmę z branży security do obsługi kamer, można skorzystać z szeregu dodatkowych usług, takich jak:

  • wideo obchód – pozwalający sprawdzić stan obiektu np. poza godzinami pracy,
  • wideo weryfikacja – umożliwiająca szybkie sprawdzenie, czy alarm włączył się z uzasadnionej przyczyny,
  • iCCTV – to usługa dla najbardziej wymagających – inteligentny monitoring z algorytmami przetwarzającymi obraz.

Jednym słowem: monitoring budynków to usługa, która wpisuje się w oczekiwania szerokiej gamy klientów. Aby przekonać się, czy jesteś w jej gronie, najlepiej skonsultuj się ze specjalistą, z którym szczegółowo omówisz swoje oczekiwania.

Exit mobile version