Paź 19, 2017
609 Wyświetleń
1 0

Dla kogo jest przeznaczony monitoring budynków? Sprawdź, czy chodzi o Ciebie

Napisany przez

Czego oko nie widzi… to dostrzeże kamera. Jeśli chcesz zwiększyć bezpieczeństwo obiektu, w większości przypadków w tym celu najlepiej sprawdzi się system monitoringu. Telewizja przemysłowa nie tylko na bieżąco będzie rejestrowała obraz, ale też da możliwość jego odtworzenia, gdy zajdzie taka potrzeba. W najbardziej zaawansowanej wersji – nagranie zostanie przetworzone przez zaawansowane algorytmy.

Czy monitoring budynków to rozwiązanie także dla Ciebie? Sprawdź, w jakich sytuacjach warto w niego zainwestować oraz na co zwrócić uwagę podczas konfiguracji i instalacji.

W przestrzeni publicznej oraz prywatnej

Choć systemy monitorowania kojarzyć się mogą przede wszystkim z wielkopowierzchniowymi sklepami czy głównymi ulicami miast – o bezpieczeństwo coraz częściej dbają również właściciele prywatnych posesji. Tu najczęściej kamery działają na zewnątrz budynku – stanowiąc zabezpieczenie przed włamaniem oraz kradzieżą czy zniszczeniem mienia. Warto jednak podkreślić, że w domach prywatnych usługa monitoringu nie łączy się z nieustanną obserwacją terenu przez agenta ochrony. Kamery są za to zintegrowane z systemem alarmowym – wyposażonym m.in. w czujnik ruchu. Kiedy zostanie wykryte podejrzane zdarzenie – kamery uruchamiają się i – jeżeli klient współpracuje np. z Konsalnet, największą firmą w branży security w Polsce – są natychmiast weryfikowane w Centrum Monitoringu przez specjalistów. Jeśli okaże się, że zagrożenie jest realne, podejmowane są odpowiednie działania – np. na miejsce jedzie grupa interwencyjna, wzywana jest policja, a o sprawie powiadamiany właściciel posesji.

A jak wygląda sytuacja w budynkach komercyjnych, np. siedzibach firm czy sklepach? Tu monitoring budynków może przybrać szerszy zakres.

Profesjonalny monitoring, czyli co?

Zakres usług związanych z monitoringiem zależy zarówno od wielkości, jak i specyfiki obiektu. Dlaczego? Ponieważ kamery muszą być zamontowane tak, aby obejmowały swoim zasięgiem wszystkie newralgiczne miejsca. Na przykład na zewnątrz (to ważne również w domach prywatnych) monitoring obejmować powinien cały obszar dookoła budynku, nie pozostawiając tzw. „blind spots”, a więc stref, w których  przebywać może ktoś niewidoczny dla kamer. Wewnątrz istotne są przede wszystkim: wejścia, korytarze, a w sklepach – również półki z towarem oraz obszar kasy. Eksperci montujący monitoring powinni zadbać o optymalizację liczby kamer oraz ich precyzyjne rozmieszczenie.

Warto podkreślić, że z uwagi na szeroki zakres usług związanych z monitorowaniem i szeroką ofertę cenową, na taką inwestycję mogą pozwolić sobie również mali przedsiębiorcy. Monitoring pozwoli im nie tylko zwiększyć bezpieczeństwo obiektu, ale i np. obniżyć koszty ubezpieczenia lokalu. Wybierając dobrą firmę z branży security do obsługi kamer, można skorzystać z szeregu dodatkowych usług, takich jak:

  • wideo obchód – pozwalający sprawdzić stan obiektu np. poza godzinami pracy,
  • wideo weryfikacja – umożliwiająca szybkie sprawdzenie, czy alarm włączył się z uzasadnionej przyczyny,
  • iCCTV – to usługa dla najbardziej wymagających – inteligentny monitoring z algorytmami przetwarzającymi obraz.

Jednym słowem: monitoring budynków to usługa, która wpisuje się w oczekiwania szerokiej gamy klientów. Aby przekonać się, czy jesteś w jej gronie, najlepiej skonsultuj się ze specjalistą, z którym szczegółowo omówisz swoje oczekiwania.

https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bobrzanie.pl
Przeczytaj poprzedni wpis:
Nocne życie w BC

Kiedyś robiłem zlecenie dla jednego z bolesławieckich klubów. Tak się skończyło, że fotek nie opublikowano. A klub zamknięto. Myślę, że...

Zamknij