Wrz 11, 2017
353 Wyświetleń
2 0

Dźwięk sztuki

Napisany przez

Młodzieżowy Dom Kultury im. Stanisława Wyspiańskiego w Bolesławcu zaprasza na plastyczno-muzyczny pokaz „Dźwięk sztuki” połączony z otwarciem wystawy batików „Mistrzowski portret”.

Wydarzenie będzie podsumowaniem wakacyjnych warsztatów plastycznych, które odbyły się w pracowni Katarzyny Sas. W warsztatach pod hasłem „Mistrzowski portret” wzięło udział 26 osób, które tworzyły batikowe kompozycje portretowe inspirowane stylem wybranego malarza, np. Picassa, Modiglianiego, Klimta i innych. Ponadto część uczestników wspólnie przygotowała scenografię w postaci trzech płóciennych paneli dekorowanych techniką batiku. Scenografia zostanie wykorzystana na scenie Starego Teatru w trakcie pokazu „Dźwięk sztuki”. Na jej tle, przy dźwiękach gongów i mis tybetańskich odbędzie się prezentacja kostiumów-instalacji zainspirowanych muzyką, zaprojektowanych i wykonanych również pod okiem Katarzyny Sas w ramach kolejnych warsztatów wakacyjnych.

Po pokazie w Galerii Teatru Starego nastąpi uroczyste otwarcie wystawy.

Teatr Stary

22 września, godz. 18.00

wstęp wolny

Kategorie:
kultura
http://www.mdkboleslawiec.eu

Młodzieżowy Dom Kultury imienia Stanisława Wyspiańskiego w Bolesławcu wprowadzając swoich wychowanków w świat kultury realizuje myśl pedagogiczną, że wychowanie poprzez sztukę jest wychowaniem dla przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bobrzanie.pl
Przeczytaj poprzedni wpis:
Pokazy iluzjonistyczne coraz popularniejsze!

Szukasz pomysłu na spędzenie czasu w sposób inny niż zwykle? Lubisz spektakularne show? Chcesz oderwać się od nudnej rzeczywistości? W...

Zamknij