Wrz 5, 2017
714 Wyświetleń
0 1

Spektakl “Uliczka wyboru”

Napisany przez

“Wiara, Nadzieja i Miłość, przecież to tak niewiele, wystarczy: zawierzyć, ufać drugiemu i przy nim trwać.” (Jacek Pellian)

Grupa “Teatryczni” działająca przy Miejskiej Bibliotece Publicznej im. C.K. Norwida w Bolesławcu zaprasza na spektakl inspirowany albumem malarsko-poetyckim Jolanty Koźmin i Jacka Pelliana. Fundamentem spektaklu stało się osobiste przeżycie współautorki spektaklu, Jolanty Koźmin, związane z chorobą 34 letniego bratanka (porażenie czterokończynowe… nieodwracalne) i sugestia konsylium: hospiscjum. Fakt ten miał miejsce 9 miesięcy temu… wyrok z perspektywą miesiąca życia. Jego ojciec, nie wahał się ani chwili… na maleńkich dwóch pokoikach w bloku na parterze urządził domowe hospicjum i podjął się opieki nad synem przez 24 godziny na dobę (mama nie żyje od 20 lat, zmarła na tę chorobę dziedziczoną genetycznie). Z miłości do dziecka dał mu lek bezcenny: nadzieję, a co za tym idzie, wiarę w niemożliwe. Dokonał wyboru na uliczce życia… Rozum podpowiadał racjonalnie, ale on sercem wybrał, bo jak pisze poeta: “A jak sercem wybierasz? To przecież jest miłość, która u podstaw leży ludzkich uczuć…”(J.Pelian). Decyzja sercem podjęta obudziła empatię innych, obcych ludzi, którzy rozpoczęli starania o polepszenie komfortu życia bratanka poprzez aukcje, darowizny itp. Dzięki ich sercom wybudowano balkon na parterze, aby Remik poczuł słońce i wiatr – od paru dni on to widzi i czuje i jest bardzo szczęśliwy, a my z nim. Takich uliczek wyboru jest na świecie tyle, ile ludzkich spraw, problemów, dylematów, radości i rozpaczy, smutku i uśmiechu. Uliczkami wyboru chodzą ludzie o różnym kolorze skóry, ubiorze, pochodzeniu, zamieszkaniu itp. Każdy z nich na swojej drodze życia przechodzi uliczkami wyboru i spotyka los… głos anioła, który mówi: “kochaj, tylko kochaj, pójdź za mną, dobro wybieraj”. Tak i w tym spektaklu ukazani są różni ludzie, prostytutka, samotne, biedne dziecko, opuszczona staruszka, ludzie chorzy, zagubieni w życiu… Jak wybierają? Rozumem tylko czy sercem? Odpowiedź na to pytanie postarają się dać w spektaklu aktorzy: Grażyna Gunia, Janina Korol, Jolanta Koźmin, Urszula Pietrzak, Danuta Popielińska, Daniel Popieliński i Barbara Sasak. Zapraszamy! Ten spektakl na pewno wzbudzi w Tobie refleksje, wzruszenie, zadumę i nadzieję!

Wstęp wolny. Wśród widzów zostaną rozlosowane tomiki poezji i obrazy!

Teatr Stary

15 września, godz. 18.00

Tagi artykułu:
·
Kategorie:
kultura
http://www.mdkboleslawiec.eu

Młodzieżowy Dom Kultury imienia Stanisława Wyspiańskiego w Bolesławcu wprowadzając swoich wychowanków w świat kultury realizuje myśl pedagogiczną, że wychowanie poprzez sztukę jest wychowaniem dla przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bobrzanie.pl
Przeczytaj poprzedni wpis:
Miasto świętuje: Część 3, Parada

Dochodziła już godzina szósta, gdy z aparatem w plecaku biegłem w stronę rynku, żeby znaleźć dobre miejsce do fotografowania uczestników...

Zamknij