Sie 17, 2017
1185 Wyświetleń
1 0

Co warto zobaczyć w okolicy Bolesławca?

Napisany przez

Wakacje to czas sprzyjający podróżowaniu. Oprócz kultowych miejsc takich jak Bałtyk, czy piękne polskie góry warto odwiedzić również niszowe rejony np. Dolny Śląsk. Bolesławiec to świetne miejsce, by zatrzymać się na dłużej. To miasto o niezwykłym klimacie i pięknej architekturze – szczególnie na rynku, gdzie znajdują się piękne kolorowe kamieniczki z XVIII wieku. Godne odwiedzenia są także okolice Bolesławca, zatem wskażemy Wam kilka miejsc idealnych na wycieczkę właśnie z tego miasta.

Podróżowanie między małymi miejscowościami

Jak wiadomo, połączenia komunikacyjne w małych miejscowościach często bywają słabo rozwinięte. Trudno zorganizować wycieczkę, jeśli w ciągu dnia z danego miejsca zaplanowane są zaledwie dwa kursy – a tak też bywa.

Takie sytuacje nie są jednak bez wyjścia. Po pierwsze, w pobliskie rejony warto wybrać się na dłuższy spacer lub na wycieczkę rowerową. Jeśli jednak trasa jest nieco dłuższa lub warunki pogodowe nie sprzyjają pieszym wycieczkom, można skorzystać z usług wypożyczalni samochodów w Bolesławcu. Jest to świetne rozwiązanie dla rodzin. Przemieszczanie się wynajętym samochodem to duża oszczędność czasu. Znacznie łatwiej zabrać ze sobą wszystkie potrzebne rzeczy, można także urządzić sobie wycieczkę objazdową do kilku wybranych miejsc.

Jakie miejsca w pobliżu Bolesławca warto odwiedzić?

Zamek w Kliczkowie

Jego pierwsze mury powstały w 1268 roku. Oczywiście obecny kształt budowli znacznie odstaje od pierwotnego projektu, jednak wciąż zachowany jest klimat tego miejsca. W trakcie wojny trzydziestoletniej zamek ten uległ największemu zniszczeniu. Dopiero dzięki wnikliwej restauracji odzyskał swój majestatyczny i piękny wygląd. Zamek ten znajduje się ok. 14 km od Bolesławca.

Cmentarz Koni

Będąc w Kliczkowie warto zobaczyć jedyny w Polsce cmentarz koni. W XIX i XX wieku właściciele grzebali tam swoje konie i psy myśliwskie. Oczywiście trafiały tam tylko książęce zwierzęta. Park, w którym znajduje się to mauzoleum, zaprojektowany został przez Edwarda Petzolda – całość utrzymana jest w stylu angielskim.  Obecnie zachowały się tam tylko dwa nagrobki.

Szlak wygasłych wulkanów

Polska i wulkany? Kto by pomyślał! Jednak to, że nie ma ich teraz, nie oznacza, że nie było ich setki lat temu. Na Pogórzu Kaczawskim znajdują się bazaltowe wzniesienia, które są pozostałością po dawnych wulkanach. To miejsce gdzie odnaleźć można wyjątkowe skały i minerały. Na Pogórzu Kaczawskim znajduje się także Ostrzyca, to wulkaniczne wzniesienie w kształcie stożka. Żartobliwie zwana jest Śląską Fudżijamą.  Kraina wygasłych wulkanów zajmuje obszar między miejscowościami Jawor i Wieleń. Są one zlokalizowane ok. 50 km od Bolesławca. Warto tutaj skorzystać z usługi wypożyczalni aut w Bolesławcu, aby zobaczyć wszystkie wyjątkowe miejsca tego obszaru.

Najstarsze drzewo w Polsce – cis pospolity

Jego wiek szacuje się na prawie 1300 lat. Ten gatunek drzewa (cis pospolity) jest w Polsce pod ochroną od 1423 roku.  Cis Henrykowski znajduje się w Henrykowie Lubańskim (ok. 40 km od Bolesławca).

Muzeum Kargula i Pawlaka

To obowiązkowy punkt wycieczki dla fanów polskiego kina, a szczególnie sagi Sami Swoi. Można podziwiać tam figury filmowych bohaterów, fotografie, plakaty, a także kultowe eksponaty z planu filmowego np. znany każdemu Polakowi płot, który dzielił zwaśnionych sąsiadów.

Artykuł sponsorowany przez firmę http://www.autobros.pl/.

https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Komentarze do Co warto zobaczyć w okolicy Bolesławca?

  • fajnie, cały dzień na wycieczkę, albo nawet weekend, z chęcią skorzystam, oby więcej taki tematów

    Karolina Piątkiewicz 18/08/2017 10:16 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
pl_PLPolish
Bobrzanie.pl
Przeczytaj poprzedni wpis:
PiS osłania Twoje auto

Banery wyborcze wcale nie są jednorazowego użytku. foto: Bolecnauta

Zamknij