Sie 16, 2017
853 Wyświetleń
1 0

Narodowe Czytanie 2017

Napisany przez

Starostwo Powiatowe w Bolesławcu i Młodzieżowy Dom Kultury im. Stanisława Wyspiańskiego zapraszają wraz z Prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej Andrzejem Dudą do udziału w kolejnej edycji Narodowego Czytania. Drugiego września o godz. 16.00 w Teatrze Starym będziemy czytać – tak jak miłośnicy literatury w całej Polsce – fragmenty Wesela, jednego z najważniejszych dramatów w dziejach naszej kultury, barwnej, niezwykle żywej i wciąż bardzo aktualnej opowieści o Polsce i Polakach. Dziś, w przededniu setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, warto przeczytać Wesele na nowo, by zastanowić się nad rolą, jaką dramat ten odgrywał w licznych debatach nad kształtem naszej Ojczyzny. Przy tej okazji przypomnimy też najciekawsze fragmenty niezapomnianego filmu Andrzeja Wajdy, dla którego mit romantyczny był źródłem nieustającej inspiracji i punktem wyjścia do rozważań nad powikłanymi losami naszego narodu.

Wszystkich chętnych do udziału w tym wydarzeniu prosimy o zgłaszanie się za pośrednictwem poczty elektronicznej: mdkboleslawiec@interia.pl lub telefonicznie: 75 644 65 65.

Kategorie:
kultura
http://www.mdkboleslawiec.eu

Młodzieżowy Dom Kultury imienia Stanisława Wyspiańskiego w Bolesławcu wprowadzając swoich wychowanków w świat kultury realizuje myśl pedagogiczną, że wychowanie poprzez sztukę jest wychowaniem dla przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
pl_PLPolish
Bobrzanie.pl
Przeczytaj poprzedni wpis:
Świętuj razem z nami

Podczas Święta Ceramiki 2017, Zakłady Ceramiczne „BOLESŁAWIEC” Sp. z o.o. przygotowały moc atrakcji m.in. nocną sprzedaż ceramiki, zdobienie ciała stempelkami...

Zamknij