Cze 23, 2017
547 Wyświetleń
0 0

Folklor ze Zbaraża

Napisany przez

Wójt Gminy Wiejskiej Bolesławiec Andrzej Dutkowski oraz Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich zapraszają na występ folklorystycznego zespołu wokalno-instrumentalnego “Zbyraż” ze Zbaraża, czyli miasta partnerskiego Bolesławca. Zespół powstał w 2006 roku i działa przy Domu Kultury w Zbarażu. Prezentuje pieśni i muzykę ludową w języku polskim i ukraińskim. Za udział w imprezach kulturalnych i festiwalach w 2007 roku otrzymał tytuł “Narodowy Zespół Amatorski”. W 2008 roku wystąpił w Kijowie na uroczystości otwarcia Roku Turystyki na Ukrainie. W 2009 roku otrzymał pierwsze miejsce i dyplom od Ministra Kultury i Turystyki Ukrainy dla najlepszego amatorskiego zespołu ludowego biorącego udział w Festiwalu Sztuki w Kijowie.
Amatorski zespół muzyki ludowej “Zbyraż”jest stałym uczestnikiem Ogólnoukraińskiego Festiwalu Pieśni Kozackiej “Bajda” oraz Festiwalu Kozackiej i Ukraińskiej Pieśni Patriotycznej. W 2012 roku brał udział w Ogólnoukraińskim Festiwalu Sztuki “Ukraina – Święta Rodzina” oraz wielu koncertach w Zbarażu, Tarnopolu, Kijowie i innych miastach Ukrainy. Wyjeżdża również na koncerty poza granice Ukrainy. W 2013 roku zespół wziął udział w Festiwalu Ukraińskiej Kultury w Serbii, a w 2015 roku gościł w Głubczycach na uroczystości dożynkowej.
Mamy nadzieję, że będzie również częstym gościem w Bolesławcu.
Przed naszymi gośćmi wystąpi Zespół Pieśni i Tańca “Mały Bolesławiec” z Młodzieżowego Domu Kultury im. Stanisława Wyspiańskiego

Teatr Stary

30 czerwca 2017, godz. 18.00

wstęp wolny

Oba zespoły zaprezentują się powtórnie 2 lipca na Festynie Kresowym w Żeliszowie.
A tutaj można obejrzeć występ “Zbyraża” na festiwalu w Serbii:

Kategorie:
kultura
http://www.mdkboleslawiec.eu

Młodzieżowy Dom Kultury imienia Stanisława Wyspiańskiego w Bolesławcu wprowadzając swoich wychowanków w świat kultury realizuje myśl pedagogiczną, że wychowanie poprzez sztukę jest wychowaniem dla przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
pl_PLPolish
Bobrzanie.pl
Przeczytaj poprzedni wpis:
URBEX BC i “Grand Senior”

W czwartek razem z grupą URBEX BC odwiedziliśmy Przemków i opuszczony dom starców "Grand Senior".  Budynek z dnia na dzień...

Zamknij