Cze 12, 2017
3368 Wyświetleń
5 0

Przemek Filipowicz zrealizował reklamę Huawei

Napisany przez

Przemek Filipowicz znalazł się w finale konkursu Papaya Young Director. To konkurs dla początkujących reżyserów, którzy marzą o karierze w filmie i reklamie.  W tegorocznej edycji wystartowało 1076 osób, obecność w finałowej dwudziestce to wielki sukces.

 

– Wziąłem udział w tym konkursie, bo jest bardzo prestiżowy w świecie filmowo – reklamowym, startowałem w dwóch poprzednich edycjach, ale udalo się dopiero teraz – mówi Przemek. – To najważniejszy konkurs dla młodych reżyserów reklamy.

 

Konkurs polega na napisaniu eksplikacji reżyserskiej (czyli koncepcji filmu) na podstawie briefu przygotowanego przez Team PYD oraz, po akceptacji koncepcji i wejściu do finału, na wyreżyserowaniu filmu reklamowego. Autorzy wybranych 20 eksplikacji reżyserskich po podpisaniu umów realizują filmy na podstawie swoich pomysłów. Podczas realizacji finałowych produkcji twórcy otrzymują pieniądze w kwocie 8000 złotych brutto, wsparcie produkcyjne oraz kontakty do firm partnerskich konkursu. Realizację filmów poprzedzają praktyczne warsztaty dla finalistów.

Przemek zrealizował film “Huawei – Czerwona Chustka”, który możecie obejrzeć powyżej.

Tutaj możecie zobaczyć zdjęcia z realizacji filmu:

Przemek pochodzi z Bolesławca i tutaj zaczynał swoją przygodę z filmem realizując m.in dokument “Pan Chlebek”, czy filmy fabularne. Skończył reżyserię na Wydziale Radia Telewizji Uniwersytetu Śląskiego (jego dyplomowy film “Pies” był realizowany w okolicach Bolesławca) i  filmoznawstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Obecnie mieszka w Krakowie i prowadzi tam własną firmę zajmując się przede wszystkim montażem.

 

TUTAJ możecie przeczytać wywiad z Przemkiem z 2011 roku szerzej prezentujący jego dorobek.

Tagi artykułu:
· ·
Kategorie:
news
https://bobrzanie.pl/kategoria/blogi/letowski/

Fotograf (bernardletowski.pl), bloger, lekko emerytowany dziennikarz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
pl_PLPolish
Bobrzanie.pl
Przeczytaj poprzedni wpis:
Nie jest tak różowo…

Zamknij