Maj 20, 2017
1186 Wyświetleń
2 0

Nawet na miotle można zagrać tatarskie melodie

Napisany przez

Piątkowy koncert w ramach trwającego w Nowogrodźcu Festiwalu “Muzyka u J.I. Schnabla” był pełen energii i nietypowych brzmień. Występ Hanny Turonek, Pawła Betleya, Karoliny Matuszkiewicz, Mateusza Szemraja, Marcela Markowskiego oraz Piotra Kostrzewy, czyli zespołu Yazcite zachwycił publiczność, był nawet bis.

Hanna Turonek podczas spotkania ze słuchaczami przedstawiała także bardzo oryginalne instrumenty używane przez zespół, wśród nich była nawet przywieziona z Japonii miotła, na której liderka zespołu zagrała. Możecie to zobaczyć w powyższym filmie.

Hanna Turonek z zespołu Yazcite gra na miotle

Kolejne koncerty Festiwalu już dziś i jutro o godzinie 19.30. W sobotę wystąpi gwiazda czeskiej sceny operowej Ester Pavlů – mezzosopran (Czechy), której akompaniował będzie Ahmad Hedar – fortepian (Syria). W niedzielę organizatorzy (burmistrz Nowogrodźca Robert Relich oraz Gminne Centrum Kultury i Sportu) zapraszają na występ czeskiej Orkiestry Kameralnej im. Józefa Suka. Wstęp na koncerty jest bezpłatny.

Znacznie więcej zdjęć z wczorajszego koncertu i z poprzednich wydarzeń Festiwalu znajdziecie TUTAJ.

Kategorie:
wideo
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bobrzanie.pl
Przeczytaj poprzedni wpis:
Gloria Artis dla fotografika Janusza Moniatowicza

Janusz Moniatowicz wybitny artysta-fotografik związany z Bolesławcem został wyróżniony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prestiżowym Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze...

Zamknij