Kwi 2, 2017
1100 Wyświetleń
3 0

I po Zatargach

Napisany przez

W piątek i sobotę Teatr Stary wypełnili nie tylko widzowie, ale przede wszystkim uczestnicy Zatargów z teatrem, czternastej już edycji festiwalu teatralnego od czterech lat odbywającego się w Bolesławcu i organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury.

W piątek odbyły się warsztaty z członkiem jury, wywodzącym się z Bolesławca aktorem teatru CINEMA z Michałowic, Tadeuszem Rybickim oraz uczestnicy festiwalu mieli okazję obejrzeć spektakl “Planeta B.” bolesławieckiej grupy Formalina.

„Odkręć się” – Grupa teatralna Zza Winkla z Zielonogórskiego Ośrodka Kultury

W sobotę od godziny 9 widzowie i jurorzy mieli okazję obejrzeć siedem spektakli konkursowych ( i dwa pozakonkursowe) grup m.in. z Warszawy, Kamiennej czy też Zielonej Góry. A było co oglądać, nie brakowało emocji i zachwytów nad talentami młodych aktorów. Nie brakowało też krytyki, bo zwyczajem tego typu przeglądów każdy spektakl jest od razu publicznie omawiany przez jurorów.

Nagrodę publiczności otrzymał na czternastych zatargach teatr Czyli Chilli z Zielonej Góry. Jury w składzie: Tomasz Lipka, Jacek Paruszyński i Tadeusz Rybicki przyznało wyróżnienia za spektakle:

„Myślisz, że mnie znasz” – Grupa teatralna Świetliki z GOSiR Parowa.

„Nic, dzika mrówka, Adam i Ewa” – Zespół teatralny Burza z Centrum Kultury w Kamiennej Górze.

„Królowa” – Teatr Tańca AFERA/KONTRA ze Służewskiego Dom Kultury w Warszawie.

Jury przyznało także nagrody aktorskie dla Aleksandra Buchowieckiego z Czyli Chilli z Zielonej Góry oraz dla Bereniki Brawer z teatru Zza winkla z Zielonej Góry.

Nagrodę reżyserską przyznano Annie Olechnowicz z Zielonej Góry.

„Musisz…?” – Teatr Czyli Chilli z Zielonogórskiego Ośrodka Kultury.

Grand prix festiwalu jury przyznało spektaklowi „Musisz…?” zaprezentowanemu przez Teatr Czyli Chilli z Zielonogórskiego Ośrodka Kultury. Nagroda głowna to 700 zł ufundowane przez stowarzyszenie Ziemia bolesławiecka.

XIV Zatargi z teatrem w Teatrze Starym w Bolesławcu zorganizował Młodzieżowy Dom Kultury imienia Stanisława Wyspiańskiego w Bolesławcu z nieocenionym wsparciem Powiatu Bolesławieckiego, Stowarzyszenia ZIEMIA BOLESŁAWIECKA oraz FUNDACJI KGHM POLSKA MIEDŹ.

Patroni medialni: Bolec.Info i Bobrzanie.pl

Pomysłodawczynią i szefową festiwalu jest Aneta Ćwieluch.

A już wkrótce na Bobrzanach można będzie obejrzeć obszerną relację wideo z festiwalu. Oto jej zapowiedź:

Pełna relacja wideo TUTAJ.

Kategorie:
kultura
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bobrzanie.pl
Przeczytaj poprzedni wpis:
Nowe banknoty już w Bolesławcu

Dzięki "dobrej zmianie" w Polsce pojawiają się nowe banknoty. Nie wszystkie jednak będą z Jarosławem Kaczyńskim. W uznaniu zasług dla...

Zamknij