Lut 24, 2017
956 Wyświetleń
0 0

Wirtualna czytelnia Ibuk libra w Bibliotece Pedagogicznej w Bolesławcu

Napisany przez

Po raz kolejny Biblioteka Pedagogiczna w Bolesławcu wykupiła dostęp do wybranych e-booków w Ibuk libra.

Nowa oferta będzie aktualna do 22 lutego 2018 roku.

PIN-y wydane do tej pory w dalszym ciągu będą aktywne.

Osoby, które  nie korzystały wcześniej z naszej wirtualnej oferty,  zapraszamy  po indywidualne kody PIN,  umożliwiające dostęp do największej w Polsce platformy książek elektronicznych w języku polskim. 

Zgłoszenia zapotrzebowania na kody PIN można również nadsyłać pocztą elektroniczną na adres mailowy Biblioteki.
Odbierz w bibliotece swój indywidualny PIN, zaloguj się na www.libra.ibuk.pl i wypożyczaj książki bez wychodzenia z domu. Czytaj, gdzie chcesz i jak chcesz!

Zasób “Dolnośląskie Biblioteki Pedagogiczne” zawiera ponad 1200  publikacji. Jest to bogaty zbiór e-książek z zakresu pedagogiki, psychologii, socjologii oraz komunikacji społecznej.

Serdecznie zapraszamy

Instrukcja rejestracji:
Instrukcja
Film instruktażowy

IBUK LIBRA – INFORMACJE TECHNICZNE

Konfiguracja sprzętowa i wymagane oprogramowanie

Zastosowana w IBUK LIBRA aplikacja do czytania książek myIBUK działa w oknie przeglądarki. Nie ma potrzeby instalowania żadnego dodatkowego oprogramowania. Przeglądarka internetowa musi wspierać standard HTLM5. Zalecamy używanie aktualnej wersji Google Chrome, Mozilla Firefox lub Safari, jak również przeglądarkę Internet Explorer od wersji 10. Starsze wersje IE nie zapewniają wsparcia standardu HTML5 oraz zawierają poważne luki w bezpieczeństwie

Do prawidłowego działania aplikacji niezbędne jest stabilne połączenie z siecią internet o przepustowości min. 512kb/s (zalecamy 2Mbps). Należy zezwolić na wykorzystywanie plików cookie oraz JavaScript. Aplikacja komunikuje się przy użyciu protokołu HTTP (port 80) oraz HTTPS (443). 

Aplikacja umożliwia logowanie się kontem na Facebook oraz Google, a także pozwala na udostępnianie notatek i fragmentów innym użytkownikom tych serwisów. Konfiguracja sieci powinna zezwalać na łączenie się z serwisem facebook.com oraz google.com. Jeżeli konfiguracja sieci uniemożliwia dostęp do domeny facebook.com oraz google.com, to funkcje aplikacji myIBUK wykorzystujące te serwisy nie będą dostępne.

Aplikacja została przystosowana do działania także na urządzeniach mobilnych o przekątnej ekranu min. 5″, działających pod kontrolą systemu Android w wersji min 4 oraz iOS min. 5.1.

Aby uruchomić aplikację na urządzeniu mobilnym, należy wpisać adres http://reader.ibuk.pl w oknie przeglądarki lub pobrać aplikację z Google Chrome Web Store.

Na urządzeniach Apple zalecamy także dodanie aplikacji do ekranu początkowego.

Kategorie:
news
http://bibliotekaped.wixsite.com/boleslawiec

Biblioteka Pedagogiczna działa od 1951 roku. Mieści się w budynku I LO przy ul. H. i W Tyrankiewiczów 11 w Bolesławcu. Bogaty i stale aktualizowany księgozbiór dostępny jest dla wszystkich chętnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
pl_PLPolish
Bobrzanie.pl
Przeczytaj poprzedni wpis:
Dariusz Mucha kontra Klub Radnych MZGK – będzie dogrywka… i karne też

Klub Radnych Forum Samorządowego Piotra Romana usunął ze swoich szeregów radnego Dariusza Muchę. Dziwne, że tak późno. Ale zupełnie nie...

Zamknij