Sty 23, 2017
930 Wyświetleń
0 0

Szyszak z kolędą

Napisany przez

Karkonoscy górale, czyli zespół Szyszak z Przesieki/Zachełmia, zapraszają na “Kolędę z powiatem”, czyli wieczór z kolędami w wydaniu poetycko-turystycznym.

Szyszak to grupa przyjaciół, którzy wspólnie odkryli olbrzymią niszę w tradycji i w kulturze Gór Olbrzymich. Muzyka, poezja i folklor od XVII w. odgrywały wielką rolę w życiu ówczesnych mieszkańców tego regionu i do dziś one istnieją, nawet w ich obecnej ojczyźnie. Jako cel przyjęli zapoczątkowanie tworzenia współczesnej tradycji Karkonoszy czerpiącej uniwersalną energię zawartą w każdym kamieniu spotkanym na górskim szlaku, w każdym przepięknym, zabytkowym miejscu, już wzbogaconym o nie tylko polskie starania. Wydobyli z szuflad wiersze i  melodie napisane pod wpływem fascynacji górami i przyrodą oraz filozofii bycia z nimi w zgodnej harmonii. A z archiwów wyciągnęli informacje o historii pięknie haftowanych koszul zachełmiańskich i postanowili przywrócić je do życia.

W Bolesławcu będą promować swoją płytę “Szyszak z kolędą”, którą będzie można nabyć po koncercie.

Teatr Stary

28 stycznia 2017, godz. 17.00

Wstęp wolny
Bezpłatne wejściówki na koncert można zarezerwować i odebrać w sekretariacie MDK.

Kategorie:
kultura
http://www.mdkboleslawiec.eu

Młodzieżowy Dom Kultury imienia Stanisława Wyspiańskiego w Bolesławcu wprowadzając swoich wychowanków w świat kultury realizuje myśl pedagogiczną, że wychowanie poprzez sztukę jest wychowaniem dla przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
pl_PLPolish
Bobrzanie.pl
Przeczytaj poprzedni wpis:
W rytmie karnawału

Pracownia wokalna MDK prowadzona przez Marka Łętowskiego przygotowała na czas karnawału zestaw przebojowych piosenek. Na scenie Teatru Starego zaprezentuje się...

Zamknij