Lis 3, 2016
446 Wyświetleń
2 0

Koncert “Polska oczami Europy”

Napisany przez

Z okazji Dnia Niepodległości Starostwo Powiatowe w Bolesławcu zaprasza 11 listopada do Teatru Starego na koncert z cyklu „Dolnośląskie Salony Muzyczne” zatytułowany „Polska oczami Europy”. Koncert rozpocznie się po uroczystym apelu, który odbędzie się w bolesławieckim Rynku o godz. 12.00. Wstęp wolny.

Na scenie wystąpią: Jerzy Owczarz – fortepian, Karol Lipiński-Brańka – skrzypce i Anna Rodak – wiolonczela. Muzycy zaprezentują utwory kompozytorów zagranicznych inspirowane Polską lub nawiązujące do klasycznie polskich form muzycznych, takich jak polonez czy mazurek. W przerwach prowadzący Jerzy Owczarz i Joanna Kołodziejska opowiedzą o tym, jak był postrzegany i jaką rolę odegrał nasz kraj w XIX-wiecznym świecie muzycznym Europy. Przekonamy się, że chociaż Polski nie było wówczas na mapach, to polskie nazwiska i polskie motywy były ważnym punktem odniesienia dla wielu kompozytorów.

Program

Tor Aulin

– Cztery akwarele

cz. IV Polska

Fryderyk Chopin/Pablo de Sarasate

– Nokturn op. 9 nr 2 Es-dur

David Popper

– Mazurek d-moll op. 12

Emilio Pente

Chanson polonaise op. 2

Jean Sibelius

Mazurek op. 81 nr 1

Franz Liszt

– Polonaise Melancolique

David Popper

Polonaise de concert op. 14

Kategorie:
kultura
http://www.mdkboleslawiec.eu

Młodzieżowy Dom Kultury imienia Stanisława Wyspiańskiego w Bolesławcu wprowadzając swoich wychowanków w świat kultury realizuje myśl pedagogiczną, że wychowanie poprzez sztukę jest wychowaniem dla przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
pl_PLPolish
Bobrzanie.pl
Przeczytaj poprzedni wpis:
Składanie prac w konkursie “Zapisane obrazem – Kresy Henryka Sienkiewicza” przedłużone do 15 listopada. Zapraszamy

Zapraszamy uczniów gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalnej do udziału w Konkursie malarskim "Zapisane obrazem - Kresy Henryka Sienkiewicza". Organizatorem Konkursu jest...

Zamknij