Paź 26, 2016
879 Wyświetleń
12 0

Odkorkujmy Bolesławiec

Napisany przez

Treść interpelacji, składanej w imieniu mieszkańców, na sesję Rady Powiatu Bolesławieckiego 27 X 2016r., adresowanej do Starosty Bolesławieckiego i Zarządu Powiatu Bolesławieckiego oraz pozostałych zarządców dróg na terenie miasta:

“W imieniu i na prośbę bolesławian oraz mieszkańców gmin powiatu bolesławieckiego proszę o interwencję w związku z niedawno dokonaną reorganizacją ruchu na teranie Bolesławca, która spowodowała ogromne utrudnienia komunikacyjne w naszym mieście.
Problem dotyczy przede wszystkim skrzyżowań i wydzielenia tzw. wyłącznych “lewoskrętów”, które pojawiły się w miejscach rzadko używanych przez kierowców, gdzie “prawoskręty” połączone z kierunkiem jazdy “prosto” powodują zakorkowanie pasa nie tylko prowadzącego do skrzyżowania, ale również ulic sąsiednich. Na zasadzie “naczyń połączonych” owe rozwiązania tamują ruch nie tylko w miejscu ich zastosowania, ale również w innych rejonach miasta.
Z obserwacji i uwag kierowców wynika, że z taką sytuacją mamy do czynienia m.in na  skrzyżowaniach: ul. Spółdzielczej (w kier. ul. Chrobrego. Przecież przed stacją benzynową Shell jest skręt w lewo), na ul. Aleja 1000-lecia (w kier. ul. Asnyka), ul. Karola Miarki (w kier. ul. Jeleniogórskiej), ul. Asnyka (w kier. ul. Sierpnia’80), ul. Komuny Paryskiej (w kier. ul. Podgórnej),  ul. Sądowej (w kier. ul. Staszica), ul. Zgorzelecka (skrzyżowanie świetlne – zjazd Carrefour) i innych miejscach, które zgłaszają kierowcy (vide załączone zgłoszenia).
Do interpelacji dołączam imienne zgłoszenia mieszkańców, które stanowią jej integralną część. Proszę zatem dokładnie wczytać się w problemy użytkowników dróg i odpowiedzieć:
1. Kto i na podstawie jakich argumentów (analiz ruchu) był autorem i wykonawcą owych zmian w organizacji ruchu drogowego?
2. Jakie działania i w jakim terminie zamierza podjąć zarządca drogi, w celu rozwiązania opisanego przeze mnie i mieszkańców problemu?

W pisemnej odpowiedzi udzielanej przez władze powiatu, bądź (po przekazaniu wg właściwości) przez administrujących pozostałymi drogami, proszę odnieść się do merytorycznych uwag poruszanych przez mieszkańców w załączonych komentarzach i potraktować jako zgłaszane również przeze mnie do danego zarządcy drogi.
O treści odpowiedzi poszczególnych administratorów, bądź ich braku, a także innych działaniach w tym zakresie będę informował mieszkańców na bieżąco, via Internet.
Dyskusję i kolejne zgłoszenia można śledzić na Facebook’u pod hashtag’iem #odkorkujmyboleslawiec

Tagi artykułu:
·
Kategorie:
Małkowski
Facebook Profile photo
http://www.maciejmalkowski.pl

Bolesławiec - Świeradów Zdrój, to przestrzeń, w której aktualnie przebywam, pracuję, wypoczywam, z której czerpię natchnienie do życia. Samorządowiec, założyciel inicjatywy IMPULS MIASTA. Aktualnie radny powiatu bolesławieckiego. Kiedy Bóg da i czas pozwoli zapatrzony w nocne niebo okiem również uzbrojonym. Zapraszam również na moją stronę www.maciejmalkowski.pl oraz www.impulsmiasta.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bobrzanie.pl
Przeczytaj poprzedni wpis:
Oświatowe wyrazy sympatii

Wybrzmiały ostatnie akordy kolejnej rocznicy Dnia Edukacji Narodowej przebiegającego wg. utartego schematu: kwiatek, uścisk dłoni, zawodowe uśmiechy. By dać ktoś...

Zamknij