Paź 24, 2016
1374 Wyświetleń
1 0

Wyróżnienie dla “Kitty” w Krakowie

Napisany przez

Jury odbywającej się w miniony weekend w Krakowie III edycji Festiwalu OFMAT 2016 (w składzie: Bogdan Renczyński, Janusz Skubaczkowski, Piotr Borowski) postanowiło wyróżnić bolesławiecki teatr „Z jednej gliny” za spektakl „Kitty”. To nie pierwsza nagroda dla spektaklu w reżyserii Anet Ćwieluch.

Sztuka zdobyła również pierwsze miejsce w 34. Ogólnopolskich Konfrontacjach Teatrów Młodzieżowych CENTRUM 2016r. organizowanych w Centrum Kultury Młodych w Łodzi a reżyser otrzymała także wyróżnienie instruktorskie i prywatną nagrodę przewodniczącej łódzkiego jury – Jadwigi Sącińskiej. Wskutek tego sukcesu teatr “Z jednej gliny” zagrał swój spektaklu w kwietniu w Szkole Filmowej w Łodzi.  Spektakl zdobył też drugie miejsce  na II Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Młodzieżowych Kalejdoskop w Świdniku. Wśród wyróżnień dla spektaklu jest też II Nagroda na Festiwalu Teatrrrałki w Jeleniej Górze. “Kitty” została również  została laureatem łódzkiej “Dziatwy”.

„Kitty” to przejmująca powieść o dziecku, które z dnia na dzień znajduje się w innej rzeczywistości, w innych realiach. Świat dziecka jednak się nie zmienia a dostosowuje się do sytuacji. Zostają zabawy (dostosowane do warunków) ale pojawia się też strach i obawa o jutro. Tekst oparty jest m.in na dzienniku Anne Frank.

Kategorie:
kultura
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
pl_PLPolish
Bobrzanie.pl
Przeczytaj poprzedni wpis:
Pierwszy finał warsztatów Wkoło Koła już się odbył, drugi w środę o 17 w Teatrze Starym

W piątek w Szkole Podstawowej w Brzeźniku odbył się spektakl taneczny (zdjęcia powyżej) podsumowujący projekt „Wkoło koła” realizowany w Szkole...

Zamknij