12 maja, 2016
3013 Wyświetleń
5 0

Chcą ożywić Concordię

Napisany przez

Na terenie Concordii od dwóch miesięcy widać porządki. Poprawiono opadające gzymsy, uzupełniane są okna i rynny, trwa także poprawki dachów budynków. Nowy kierownik bolesławieckiego zakładu firmy Saltex, Arkadiusz Mrozik, chce ratować i ożywiać ten ciekawy kompleks budynków.
– Jako bolesławianin chciałbym, żeby to miejsce tętniło życiem i było dostępne dla turystów i mieszkańców miasta – mówi kierownik. – Turyści i ludzie zainteresowani tym obiektem wciąż nas odwiedzają, aby go zwiedzić. Niedawno odbył się tutaj zlot starych samochodów a będą kolejne imprezy.

IMG_4111

W Concordii wciąż trwa produkcja. Forma Saltex produkuje tam bawełniane ubrania.

– Bardzo zależało nam na tym, aby ten obiekt został objęty systemem rewitalizacji miasta, i to się udało – mówi Arkadiusz Mrozik. – Teraz będziemy starać się o to, aby pozyskać pieniądze na remonty elewacji i budynków.

Trwają rozmowy o tym co mogłoby powstać w części budynków od strony Urzędu Skarbowego. Pomysłów jest wiele, od mieszkań, przez galerię handlową po hotel. Saltex, łódzka firma produkująca odzież, szuka inwestora.
– Zapraszamy ludzi z pomysłami na ten niemały kompleks sześciu budynków o ogromnej kubaturze – mówi kierownik. – To obszar objęty ścisłym nadzorem konserwatorskim, ale konserwator jest otwarty na współpracę, aby obiekt używić.

IMG_4125

Te hale wciąż czekają na ludzi z pomysłami.

W Concordii, zgodnie z tradycją Hanki czy Sławy, firma „Saltex” wciąż produkuje odzież. Równolegle do produkcji bielizny tradycyjnej rozwija nowe kolekcje adresowane do młodszych odbiorców. Bawełnę zastępują tu przędze termoaktywne i nowoczesne włókna mikromodalowe, już popularne na zachodzie, a u nas stopniowo zdobywające rynek.

W Bolesławcu powstają tkaniny używane później do produkcji bielizny bezszwowej. Potem trafiają one do farbiarni do Łodzi i wracają do Bolesławca. Tutaj w szwalni powstają produkty gotowe, które można kupić nie tylko w sklepie firmowym na miejscu, ale i w tym sklepie internetowym.

 

 

 

Tagi artykułu:
· · · · · · ·
Kategorie:
news
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
pl_PLPolish
Bobrzanie.pl
Przeczytaj poprzedni wpis:
Tylko nie u nas!

Nie napiszemy o tym, że rzesza nieznających się na sztuce bolesławian na forach internetowych i nie tylko sugeruje, że rzeźba...

Zamknij