Cze 2, 2015
1503 Wyświetleń
3 0

Rodzinnie i festynowo w Ocicach

Napisany przez

Przełom maja i czerwca to wymarzona pora na wszelkiej maści imprezy plenerowe. Sprzyja ku temu kalendarz – Dzień Dziecka i Dzień Matki, a także wiosenno-letnia aura.

Społeczność Szkoły Podstawowej im. J. Kukuczki w Ocicach postanowiła więc skorzystać z nadarzającej się okazji i 30.05.2015r. zorganizowała Festyn Rodzinny. Program imprezy był niezwykle bogaty i obfitował w atrakcje skierowane zarówno do najmłodszych, jak i tych nieco starszych uczestników zabawy. Spotkanie rozpoczęło się od wzruszającego występu uczniów z klas 0 – III. Klasa II i III przygotowały profesjonalne przedstawienie na motywach baśni pt. „Calineczka”, z zapierającą dech w piersiach scenografią i oszałamiającymi kostiumami. Dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z pierwszoklasistami zaprezentowały się w wierszach i piosenkach dedykowanych rodzicom. Ten punkt programu zakończył się spektakularnym popisem tanecznym w stylu hawajskim w wykonaniu „zerówkowiczów”. Nie mogło oczywiście zabraknąć odpowiednich, sznurkowych uniformów, wykonanych z pieczołowitością przez rodziców oraz wychowawczynię grupy. Po uczcie dla ducha przyszedł czas na ucztę dla ciała. O to zadbały kochane mamy, które zaopatrzyły festynowych gości w ciasta, kiełbaski, pączki, lody oraz desery na bazie truskawek z własnych plantacji. Miłośnicy bajkowych postaci mieli okazję choć trochę upodobnić się do swoich idoli, a to wszystko dzięki stanowisku z malowaniem twarzy oraz robieniem fryzur. Także amatorzy sportowych emocji nie mogli narzekać na brak atrakcji. W ramach festynu odbył się turniej piłki nożnej w kategorii „Skrzatów” o puchar koniczynki PSL i dyrektora Szkoły Podstawowej im. J. Kukuczki w Ocicach. Do zaciętej walki stanęło siedem drużyn. Klasyfikacja końcowa przedstawiała się następująco: 1.miejsce – KS Talent Nowogrodziec I, 2.miejsce – KS Talent Gościszów, 3.miejsce – SP Ocice, 4.miejsce – AP Talent Bolesławiec I, 5.miejsce – AP Talent Nowogrodziec II, 6.miejsce – KS Talent Bolesławiec II, 7.miejsce – UKS Sokół Ocice. Niech nikogo nie zmyli kategoria „Skrzatów”, zaangażowanie i wola walki młodych zawodników imponowała licznie zebranej widowni!

W rywalizacji sportowej mieli także okazję sprawdzić się pozostali uczestnicy festynu. Niezwykłą popularnością cieszyły się wyścigi rodzinne, obok nich można było także sprawdzić się w takich dyscyplinach, jak: rzut piłką do kosza, rzut kółkiem do celu, rzut piłką lekarską i wiele, wiele innych… Co istotne, każda konkurencja rozgrywana była w wielu kategoriach wiekowych, co umożliwiało zdrową rywalizację. Miłośnicy gier logicznych zmagali się ze stuelementowymi puzzlami. Tu także najważniejsza była gra zespołowa, w myśl hasła – „Siła w rodzinie”.

W trakcie festynu, w związku z przypadającym 31 maja „Dniem bez papierosa”, propagowane były także działania dotyczące profilaktyki zdrowotnej. Uczniowie wykonywali dydaktyczne plakaty, które stanowiły barwne tło imprezy.

Różnorodność atrakcji, dobra pogoda i ogromne zaangażowanie rodziców i pracowników szkoły to niezawodny przepis na udany festyn rodzinny. Z małymi poprawkami w proporcjach składników, jeszcze „smaczniejszą” imprezę przygotujemy w przyszłym roku. Już dziś zapraszamy do degustacji.

tekst: Edyta Sienkiewicz, zdjęcia: Bronisław Górecki

Tagi artykułu:
·
Kategorie:
news
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
pl_PLPolish
Bobrzanie.pl
Przeczytaj poprzedni wpis:
Jadwiga Węglicka z rekordem i brązem

W piątek i sobotę, 29 i 30 maja w Nowej Rudzie rozegrane zostały Ogólnopolskie Drużynowe Zawody Dzieci 10 i 11...

Zamknij