Maj 2, 2015
1636 Wyświetleń
2 0

VII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny “Muzyka u Józefa Ignacego Schnabla” od 20 do 24 maja w Nowogrodźcu

Napisany przez

Serdecznie zapraszamy na wielkie święto muzyki poważnej do Nowogrodźca. Jedną z gwiazd będzie Motion Trio, polska grupa, która koncertowała na całym świecie. W jej repertuarze znajduje się muzyka dawna oraz współczesna: od klasyki, przez jazz, po muzykę etniczną. Muzycy na koncie mają współpracę m.in. z Bobby McFerrinem, Michaelem Nymanem, Krzysztofem Pendereckim, Wojciechem Kilarem, Tomaszem Stańko, Leszkiem Możdżerem czy raperem L.U.C.’iem.

W tym roku wspaniałymi występami uświetnią Festiwal między innymi: Christian Drengk z Niemiec (organy), Jasser Haj Youssef z Tunezji (skrzypce), Narjes Salmouna z Tunezji (wokal), Motion Trio (akordeony), Piotr Rojek (organy), Wawrzyniec Szymański (waltornia). W niedzielę w Koncercie Finałowym niezapomnianych doznań zapewni operetka “Domek Trzech Dziewcząt” w wykonaniu pedagogów i studentów Wydziału Wokalnego Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu.

Urodzony w Nowogrodźcu Józef Ignacy Schnabel należał do czołowych muzyków śląskich XIX wieku. Od 1805 roku do swojej śmierci pełnił funkcję kapelmistrza katedralnego we Wrocławiu. Ponadto był dyrektorem muzycznym uniwersytetu, nauczycielem akademickim, dyrygentem stałych koncertów abonamentowych, organizatorem wielkich muzycznych przedsięwzięć oraz licznych koncertów. Był wreszcie wybitnym i niezwykle płodnym kompozytorem, którego twórczość wywarła niewątpliwy wpływ na reformę muzyki kościelnej pod koniec XIX wieku.

Oto program festiwalu:plakat_schnabel

Wstęp wolny na wszystkie koncerty.

Posłuchaj fragmentu płyty Motion Trio i Michaela Nymana, twórcy muzyki m.in. do filmu “Fortepian”.

Kategorie:
kultura
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
pl_PLPolish
Bobrzanie.pl
Przeczytaj poprzedni wpis:
Gliniady w Bolesławcu nie będzie!

"W tym roku mija dziewięć lat od powstania Gliniady. Z wielką przykrością chciałbym stwierdzić, że nie mam już siły, nie...

Zamknij