Mar 26, 2015
1141 Wyświetleń
0 0

Wielkanocne święta dają więcej możliwości

Napisany przez

Wielkanocne święta dają więcej możliwości wystroju wnętrza niż Boże Narodzenie. Może dlatego, że Boże Narodzenie jest tak mocno ugruntowane w naszej świadomości poprzez reklamy, filmy i inne obrazki, i dzięki nim dokładnie wiemy, jak powinien wyglądać doskonale wystrojony dom (najczęściej amerykański). Następnie poprzez te skojarzenia wybieramy oczywiste dekoracje i kolory: takie jak czerwień i zieleń, wianki, skarpety Mikołaja, itd.

Wielkanocne święta dają więcej możliwości wystroju wnętrza niż Boże Narodzenie. Może dlatego, że Boże Narodzenie jest tak mocno ugruntowane w naszej świadomości poprzez reklamy, filmy i inne obrazki, i dzięki nim dokładnie wiemy, jak powinien wyglądać doskonale wystrojony dom (najczęściej amerykański). Następnie poprzez te skojarzenia wybieramy  oczywiste  dekoracje i kolory: takie jak czerwień i zieleń, wianki, skarpety Mikołaja, itd. 

W czasie Wielkanocy nie brakuje podobnych skojarzeń: mamy przecież żółte kurczaki, zieloną rzeżuchę i wielobarwne pisanki i palmy. Ale kolorów wiosny jest tak dużo, że śmiało możemy wyjść nawet poza te schematy. Już sam dobór i zestawianie (według naszego uznania) żywych kwiatów, zielonych gałązek lub kwiatów doniczkowych, sprawią, że wnętrze będzie niepowtarzalne. Dlatego serdecznie namawiam do takich eksperymentów: wstąpmy do kwiaciarni, pojedźmy na giełdę kwiatową albo posadźmy wcześniej rośliny cebulowe.

UEpbJpXz0h4zGP3_NfaeIq5fznzFYyTROiGKLAk5ZU4

Ciekawostką wnętrzarską jest to, że niektórzy nie mają wcale ochoty na przełamywanie szarych, zimnych barw – tymi wiosennymi i nie decydują się na eksplozję kolorów w swoim wnętrzu z okazji zmiany pory roku. Postają w skandynawskich barwach i dekoracjach, albo stawiają na przełamywanie konwencji. Dlatego niektóre wiosenno – wielkanocne kolekcję dekoracji  wykonywane są dokładnie według takiego klucza . Tym samym producenci wychodzą poza schemat i stereotyp – przykładowo gęś wielkanocna nie jest już biała, a kogut nie ma czerwonego grzebienia.

Bardzo mnie cieszy fakt, że coraz chętniej zdobimy swoje domy i coraz częściej zwracamy uwagę na stół – to w sumie centrum rodzinnych, świątecznych wydarzeń. Dobieramy dobre gatunkowo tekstylia i dodatki, zwracamy uwagę na naczynia. Piękna ceramika: (obecnie modna jest jednobarwna lub pastelowa), potrafi zamienić nasze nakrycie w dzieło sztuki.

Tagi artykułu:
·
Kategorie:
dom z duszą
http://pozachodzie.pl;

Iza Jurasik - Kamińska, były dziennikarz, rzecznik prasowy, bloger. Autorka bloga " dom z duszą". Z wyształcenia humanista - ale wie, jak zamienić przestrzeń w przyjazną dla wszystkich domowników. Dobrze czuje się we własnych czterech kątach i chętnie dzieli się wiedzą o tym, jak sprawić aby wnętrza miały duszę. Ze swojego zamiłowania do stylu skandynawskiego we wnętrzach i ręcznie wykonywanych ozdób - stworzyła markę dekoracji do domu "po zachodzie". Obecnie pracuje nad drugą marką, mocno inspirowaną Bolesławcem.

Komentarze do Wielkanocne święta dają więcej możliwości

  • Prace Izy do nabycia w Gabelek.eu, przy ul. Łokietka 1. ZAPRASZAMY

    Robert Dudek 29/03/2015 13:00 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bobrzanie.pl
Przeczytaj poprzedni wpis:
Zobacz zbiornik retencyjny przy Jeleniogórskiej z lotu ptaka

Kolejna produkcja Skydivision prezentuje zbiornik retencyjny przy Jeleniogórskiej z lotu ptaka.

Zamknij