lip 1, 2014
1753 Wyświetleń
5 0

Dwa tytuły wicemistrzów Polski przywieźli zawodnicy LMKS Gladius z Bornego Sulinowa

Napisany przez

Mistrzostwa Polski rozegrane zostały w sobotę, 28 czerwca, w zawodach rywalizowali zawodnicy i zawodniczki z całego kraju w wieku 18-21 lat ( młodzieżowcy)w tym dwójka Bolesławian.

Mistrzostwa Polski rozegrane zostały w sobotę ,28 czerwca. W zawodach rywalizowali zawodnicy i zawodniczki z całego kraju w wieku 18-21 lat (młodzieżowcy) w tym dwójka Bolesławian.

Paulina Stojanowska w kategorii 46 kg kobiet wywalczyła srebrny medal debiutując po długiej przerwie spowodowanej kontuzją biodra, miała zaledwie miesiąc do tego aby wrócić do formy, nie do końca się to udało jednak 2 miejsce było jak najbardziej zasłużone dla naszej 18 latki.

Kamil Serafin (tegoroczny maturzysta) uległ dopiero w finale kategorii 74 kg utytułowanemu faworytowi z Warszawy Karolowi Hołubowiczowi. Dla Kamila był to drugi start w tej kategorii wiekowej, w poprzednim roku wywalczył medal brązowy. Był to ostatni start w tym półroczu zawodników z LMKS Gladius.

Bolesławianie wywalczyli w tym czasie łącznie w kategoriach wiekowych Juniora Młodszego, Juniora i Młodzieżowca 5 medali Mistrzostw Polski Taekwondo Olimpijskiego stając na podium każdej z imprez tej rangi. Przed klubem jeszcze pracowite wakacje podczas obozu letniego, a przed medalistami start we wrześniowych Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Warszawie.

Informacja i zdjęcie: LMKS Gladius