Cze 24, 2014
2323 Wyświetleń
0 0

Bajkowy mural dla Domu Dziecka

Napisany przez

Joanna Sęk i Dylan Doodleman (na zdjęciu) w prezencie pomalowali 120 metrów kwadratowych ściany budynku Straży Miejskiej przy boisku bolesławieckiego Domu Dziecka. Inspiracją były pomysły dzieci a cztery dni ciężkiej pracy dały wspaniały efekt. – Zmieniliśmy przestrzeń z ponurej na wesołą a przy okazja powstała scenografia do tego, co się będzie odbywać tutaj na boisku – cieszy się Dylan.

Fragment dzieła

Joanna jest bolesławianką a Dylan urodził się w Paryżu i przez lata mieszkał i pracował w Londynie. Są ze sobą i razem malują ściany od 3 lat (Dylan zajmuję się tym od lat 10). Ich murale zdobią 35 szkół w samym Londynie ale także mury w Madrycie a nawet wędrują z teatrem El Carretón del Desierto. Wymalowali razem tysiące metrów kwadratowych i teraz przyszedł czas na rodzinne miasto Asi.

– Bardzo chciałam, żebyśmy zrobili coś w Bolesławcu – mówi Joanna. – A tu, przy Domu dziecka, można to było zrobić szybko bez zbędnych formalności i czekania. Zrobiliśmy najpierw warsztaty z dziećmi, na których one zaproponowały swoje pomysły, pokazaliśmy im też swoje wcześniejsze prace. I tak z tych pomysłów mamy tu łabędzia, ślimaka ,zamek, serduszka, motylka i wiele, wiele więcej. Dzieciaki przychodzą i doszukują się swoich postaci. Mają z tego dużo radochy z tego i też są współtwórcami, inspiracją.

Ostatnie pociągnięcia sprayem

Dylan maluje również ilustracje do książek, tworzy swoje historyjki a murale to duże książki które dzieci same mogą sobie interpretować.

– Cieszymy, się, że możemy dzieciakom sprawić radość tym prezentem – mówi Asia. – Zawsze są dwa cele takich działań, zmieniamy przestrzeń z nudnej w zupełnie inny świat i opowiadamy historię. Mam nadzieję, że to się spodoba w Bolesławcu. Być może ktoś jeszcze chce wykorzystać naszą pasję.

– Bardzo mi się to podoba, ale najważniejsze jest to, że podoba się dzieciom i że wykorzystano ich pomysły – mówi siostra Agnieszka Wieczorek, dyrektorka Domu Dziecka. – Jestem bardzo wdzięczna twórcom za ten prezent. Jest u nas teraz weselej.

Specjalnie nie fotografowaliśmy całego dzieła Asi i Dylana, abyście mieli motywację by zobaczyć je osobiście.

Więcej dzieł Asi i Dylana możecie podziwiać TUTAJ.

Dylana, Joanna i ich ośmiomięsięczna córka Zosia

Kategorie:
news
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Komentarze do Bajkowy mural dla Domu Dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
pl_PLPolish
Bobrzanie.pl
Przeczytaj poprzedni wpis:
Teresa Bancewicz bohaterką cyklu “Spotkania z pasjami” w Miejskiej Bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna w Bolesławcu zaprasza na wydarzenie w ramach cyklu „Spotkania z pasjami”. Są one realizowane przez Fundację Orange...

Zamknij