Maj 12, 2014
1072 Wyświetleń
0 0

GIMNAZJUM FILMOWE – DZIEŃ OTWARTY 15 MAJA!

Napisany przez

BOLESŁAWIECKA SZKOŁA FILMOWA – GIMNAZJUM DLA CIEBIE!

07:00. Dzwoni budzik. Wstajesz, jesz śniadanie, myjesz zęby, wychodzisz do szkoły. Nie przypominasz jednak zwykłego nastolatka. Uśmiechasz się, idziesz wyprostowany, pewny siebie. Twój krok jest sprężysty, oczy bystre, a umysł czysty. Wchodzisz do szkoły. Witasz się z przyjaciółmi, z którymi dzielicie wspólną pasję, ale o tym za chwilę. Lekcja. Czujesz się tu jak ktoś wyjątkowy, nauczyciel Cię szanuje, a jego celem jest to, żebyś nauczył się czegoś co przyda Ci się w życiu, a przy tym dobrze się bawił. Dzwonek. Tak szybko? Wychodząc z klasy mijasz rozwiniętą taśmę filmową. Kadry z kultowych produkcji. „Pulp Fiction”, a obok „Bękarty”. Ah ten Tarantino  szalony i zdolny zarazem. W Twoim wieku nawet jeszcze nie interesował się filmem. Strach pomyśleć jak wysoko zajdziesz. Na szczęście jest to jedyne uczucie strachu jakie w sobie posiadasz. Na korytarzu ktoś omawia swoją nową produkcję, w ręku trzyma klaps. Bardziej dla lansu, niż z potrzeby. A co tam. Jesteśmy filmowcami, rządzimy się własnymi prawami. Wracasz na lekcje. Po chwili wychodzisz. Tak minęły 4 godziny, a Ty czujesz się jakbyś skończył oglądać dobry film. Zabawa dopiero się jednak zaczyna. Teraz czeka Cię coś co przyprawia Ciebie, Twoich kolegów i koleżanki w najlepszym wypadku o palpitacje serca, zajęcia filmowe. Reżyseria, operatorka, montaż, animacja, grafika. Zapędziłem się. Dzisiaj musimy zadowolić się pierwszymi dwoma. Dawkujemy przyjemność. Jutro popracujemy z kamerą, której czas pracy jest większy niż przeciętnego polskiego taksówkarza. Ona nie stygnie. Koniec lekcji. Nie śpieszysz się do domu. Przy wyjściu spotykasz Twojego instruktora. Pożycza Ci „The Grand Budapest Hotel” Wesa Andersona. Uratował sytuację. Zapełnisz tę wolną lukę pomiędzy szkołą, a szkołą. To nie sen. To BOLESŁAWIECKA SZKOŁA FILMOWA.

O NAS

II Prywatne Gimnazjum w Bolesławcu istnieje od 10 lat. To szkoła, która zrodziła się z pasji. Od 10 lat prowadzimy klasę o profilu żeglarskim.  Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom otwieramy nowy oddział o kierunku filmowym.

CO NOWEGO?

Już od września młodzi ludzie będą mieli szanse wejść w świat filmu i nowoczesnych mediów, a to za sprawą Bolesławieckiej Szkoły Filmowej – pierwszego w Polsce tego typu gimnazjum! Naszą bazą jest II Prywatne Gimnazjum w Bolesławcu, gdzie przyszli gimnazjaliści będą mogli od podstaw poznać tajniki produkcji filmowej i telewizyjnej, popracować za kamerą, sprawdzić się w ciężkim fachu reżysera, zadbać o dźwięk oraz poznać istotę montażu, który jak mówią filmowcy – potrafi zdziałać cuda. Brzmi świetnie? Oczywiście. Profesjonalny sprzęt, który jest trudno osiągalny dla ludzi spoza branży, dla uczniów Naszej Szkoły będzie codziennością. Czuwać będą nad tym instruktorzy filmu, którzy wszystkie jego aspekty poznali na własnej skórze.

Reżyseria i scenopisarstwo, sztuka operatorska, montaż czy dźwięk, to tylko niektóre przedmioty i zajęcia, w których będą uczestniczyli nasi uczniowie. Ponadto w trakcie nauki młodzi filmowcy zrealizują własną profesjonalną etiudę filmową, którą z dumą zaprezentują swoim bliskim i przyjaciołom w kinie na oficjalnej premierze.

Szóstoklasisto! Nie wahaj się dłużej. Podążaj za marzeniami i produkuj sny tak jak zrobił to Steven Spielberg.

Rodzicu! Zaufaj naszej pasji i doświadczeniu.

NASZE MOTTO TO SZKOŁA Z PASJĄ

Zastanawiasz się gdzie posłać syna lub córkę do gimnazjum? Ale chcesz mieć pewność, że będzie tam bezpieczne, czas spędzi aktywnie i będzie rozwijało swoje zdolności? Chcesz aby szkoła zadbała również o czas pozalekcyjny? Pragniesz aby było dobrze przygotowane do dalszej nauki i startu w dorosłe życie? Poznało realny  świat poza komputerem? Przyjdź i zobacz co oferuje Twojemu dziecku i Tobie II Prywatne Gimnazjum w Bolesławcu!

WYNIKI W NAUCE

Wyniki Egzaminu Gimnazjalnego w 2013 r. wyglądały następująco na tle miasta Bolesławiec i województwa Dolnośląskiego:

Stawiamy na języki obce, stąd wyniki: j. angielski – średnio 94,1 % (na 100%),

j. niemiecki – średnio 90,1%, czyli średnio lepiej od Dolnego Śląska o 57% z j. niemieckiego poziom podstawowy oraz 66,4% poziom rozszerzony i 50% z j. angielskiego poziom podstawowy oraz 66,3% poziom rozszerzony.  Poziom rozszerzony jest szczególnie dobry, gdyż u nas zdawali wszyscy uczniowie a w innych szkołach tylko lepsi uczniowie.

CO POZA SZKOŁĄ?

Oprócz nauki ważny jest czas wolny. Nasi uczniowie biorą udział w rozmaitych aktywnościach: ZHP, zajęcia filmowe, fotograficzne, produkcja filmowa i telewizyjna, zajęcia artystyczne, a ponadto obozy żeglarskie, obozy narciarskie w Czechach,  rejsy żeglarskie na Mazurach i Morzu Śródziemnym,  biwaki, rajdy, jazda konna itp. I odnoszą sukcesy: Konkursy Marynistyczne w Szczecinie (III miejsce w Polsce 2011, II w 2012, II w 2013) , sztafety pływackie, jak również zdobywają uprawnienia ratownika WOPR oraz żeglarza jachtowego i sternika motorowodnego.

II PRYWATNE GIMNAZJUM

Bolesławiecka Szkoła Filmowa

Bolesławiec ul. Bankowa 6e/2

Tel. 732-22-86, lub 607447334

www.boleslawieckaszkolafilmowa.pl

boleslawieckaszkolafilmowa@wp.pl

Gimnazjum posiada uprawnienia szkoły publicznej.

 

Sekretariat szkoły czynny codziennie od godz. 8-15

Cele szkoły:

1) wysoki poziom nauczania
interesujące metody nauczania
małe klasy – pojedyncze ławki

2) opanowanie 2 języków obcych
więcej godzin nauki (po 4 godziny każdego języka tygodniowo),

3) wychowanie młodzieży

program wychowawczy oparty na sprawdzonych wzorcach wychowania: żeglarskim, harcerskim, sportowym dającym młodzieży umiejętność radzenia sobie w zespole, poczucie silnej więzi z rówieśnikami, rozwija osobowość, wyobraźnię, poczucie własnej wartości, zdecydowania i śmiałości.

4) zapewnienie bezpieczeństwa uczniom
mała szkoła, niedostępna dla obcych osób,
mała ilość rówieśników niepozwalająca na powstawanie anonimowej przemocy. Szkołę monitorują kamery,

5) ogólny rozwój fizyczny
w ramach zajęć W-F pływanie na basenie
w godzinach popołudniowych zajęcia w klubie sportowym.
możliwość zdobycia stopni żeglarskich, motorowodnych, płetwonurkowania, ratownika WOPR oraz wiele zorganizowanych wyjazdów (np. narciarskich, turystycznych) i rejsów.

ZAPRASZAMY NA SPOTKANIE ORGANIZACYJNE:

15 MAJA O GODZINIE 18.00 W II PRYWATNYM GIMNAZJUM PRZY UL. BANKOWEJ 6E/2.

 

https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Komentarze do GIMNAZJUM FILMOWE – DZIEŃ OTWARTY 15 MAJA!

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  pl_PLPolish
  pl_PLPolish
  Bobrzanie.pl
  Przeczytaj poprzedni wpis:
  Młodzi, pełni pasji i zdolni z I Prywatnego Gimnazjum

  Są młodzi, pełni pasji i zdolni a miarą ich umiejętności są między innymi wysokie miejsca w wielu konkursach, olimpiadach i...

  Zamknij