2032 Wyświetleń
7 0

Worek medali dla UKS Oxpress

Napisany przez

W sobotę, 26 kwietnia w Świebodzicach odbyły się VI Ogólnopolskie Zawody w Sprincie o Puchar Klubu Kibica. W imprezie wzięli udział zawodnicy z 24 klubów z województw dolnośląskiego, opolskiego i śląskiego. Konkurencje w poszczególnych stylach rozegrane zostały z podziałem na kategorie wiekowe, na dystansie 50m, 100m oraz 200m. UKS Oxpress , który od dwóch miesięcy ma nowego sponsora – BZM Cieśla – największą w mieście hurtownię materiałów budowlanych oraz firmę spedycyjną – reprezentowały dziewczęta w składzie: Izabela Tkaczyk, Agata Knapik, Patrycja Faryna, Julita i Jadzia Węglicka.

W sobotę, 26 kwietnia w Świebodzicach odbyły się VI Ogólnopolskie Zawody w Sprincie o Puchar Klubu Kibica. W imprezie wzięli udział zawodnicy z 24 klubów z województw dolnośląskiego, opolskiego i śląskiego. Konkurencje  w poszczególnych stylach rozegrane zostały z podziałem na kategorie wiekowe, na dystansie 50m, 100m oraz 200m. UKS Oxpress , który od dwóch miesięcy ma nowego sponsora – BZM Cieśla – największą w mieście hurtownię materiałów budowlanych oraz firmę spedycyjną – reprezentowały dziewczęta w składzie: Izabela Tkaczyk, Agata Knapik, Patrycja Faryna, Julita i Jadzia Węglicka.

Pływaczki UKS Oxpress w Świebodzicach

W sztafecie dziewcząt 4 x 50m stylem dowolnym reprezentacja w składzie Agata Knapik, Julita Węglicka, Izabela Tkaczyk i Patrycja Faryna zajęła 5 lokatę. W klasyfikacji medalowej – mimo nielicznej reprezentacji – dziewczęta zajęły 10 miejsce na 24 kluby (5 zawodniczek, 11 medali). Zwyciężyła drużyna gospodarzy UKS Rekin Świebodzice (62 zawodników, 63 medale).

Najstarsza zawodniczka klubu, Klaudia Petters (r. 1999) reprezentowała UKS Oxpress  w Bolesławcu, biorąc udział w dwudniowych Euroregionalnych Zawodach Pływackich, zdobywają pierwszą lokatę na dystansie 800m w kategorii 13-15 lat, z czasem 10:06.10. Patrycja Faryna (r.2001) , w tej samej kategorii zajęła 3 lokatę, z czasem 12:29.28. Ivan Sushchanka (r.2003) zajął 3. miejsce na dystansie 400m w kategorii 10-12 lat chłopców.

W niedzielę siostry Węglickie wzięły udział w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich „Pokaż Serce” w Zielonej Górze. Organizatorem zawodów był KS Korner z Zielonej Góry, pod patronatem Lubuskiego Związku Pływackiego. W imprezie wzięło udział niemal 200 zawodników z 14 klubów z Wolsztyna, Leszna, Oleśnicy, Świebodzina, Bolesławca, Zielonej Góry, Polkowic, Myśliborza, Legnicy, Brzegu Dolnego, Lubina, Poznania i Wrocławia.

Siostry Węglickie stawały na podium kilkakrotnie, zdobywając następujące miejsca: