W sobotnim Mityngu Inauguracji sezonu 2014 – Memoriale Wilhelma Nowickiego doskonale zaprezentował się Kacper Olszewski w pchnięciu kulą, który wynikiem 19,22 m ustanowił rekord Dolnego Śląska. Wynik ten jest jednocześnie lepszy od minimum na Europejskie Eliminacje do Igrzysk Olimpijskich Młodzieży, które odbędą się w tym roku w Baku w Azerbejdżanie.
W sobotnim Mityngu Inauguracji sezonu 2014 – Memoriale Wilhelma Nowickiego doskonale zaprezentował się Kacper Olszewski w pchnięciu kulą, który wynikiem 19,22 m ustanowił rekord Dolnego Śląska. Wynik ten jest jednocześnie lepszy od minimum na Europejskie Eliminacje do Igrzysk Olimpijskich Młodzieży, które odbędą się w tym roku w Baku w Azerbejdżanie.
– Już na treningach w czasie ostatniego zgrupowania czułem, że jest dobrze i że stać mnie na dalekie pchnięcia. Wynik więc nie jest dla mnie zaskoczeniem. Wiem, że jeszcze mnóstwo pracy przede mną. Oby tylko zdrowie dopisało – mówi Kacper.
– To dopiero początek sezonu. Jest jeszcze mnóstwo elementów technicznych do poprawienia. Kacper ma tego świadomość i przy jego podejściu do treningu granica 20 metrów jest tylko kwestią czasu – dodaje trener Kacpra, Tomasz Markowski.
Doskonale zaprezentował się Maciej Goss wygrywając zdecydowanie bieg na 600 m poprawiając jednocześnie rekord życiowy o blisko 4 sekundy (1.21.86).Maciek biega 400 m ppł więc startował na nietypowym dla siebie dystansie 600 m, ani na chwilę nie oddając prowadzenia.
– Maciek jest niesamowicie skromnym chłopakiem i perfekcyjnie podchodzi do tego co robi. Zawsze uważa, że mógł jakiś element wykonać lepiej – zarówno na treningu jak i na zawodach. Po tym co pokazał w pierwszym starcie, można się spodziewać, że będzie to jego kolejny bardzo dobry sezon – mówi trenerka Maćka, Małgorzata Markowska.
W biegu na 1000 m podopieczny trenera Bartosza Grumana – Tobiasz Burzyński pokazał ogromny charakter walcząc jak równy z równym z zawodnikami o kilka lat starszymi. Ten młody zawodnik o blisko 9 sekund poprawił swój rekord życiowy(2:48,54s). Na tym samym dystansie bardzo dobrze zaprezentowali się Hubert Burdzy i Wiktor Wilk. Ten drugi zawodnik poprawił rekord życiowy aż o 25 sekund. Ciekawostką natomiast jest, że Hubert trafił do MKS Bolesłavia poprzez akcję BiagamBoLubię. Obydwaj zawodnicy są podopiecznymi trenera Dariusza Łomańskiego.
Dramatyczny przebieg miał bieg na 300 m, w którym Patryk Modras biegnąc po rekord życiowy odniósł kontuzję i niestety musiał na 80 m przed metą zakończyć rywalizację.
Zwycięzcami swoich konkurencji okazali się: Beata Dąbal (pchnięcie kulą, rzut dyskiem), Dominik Stec (rzut oszczepem).
Swoje rekordy sezonowe i życiowe poprawili również: Monika Chmielik (300 m), Monika Sandak (rzut dyskiem), Laura Śledzińska (rzut dyskiem, pchnięcie kulą i rzut młotem), Julia Kawałko (rzut młotem), Szymon Laudański (rzut oszczepem), Piotr Gadziński (rzut oszczepem), Mateusz Tofil (skok wzwyż), Damian Gradzik (skok wzwyż i skok o tyczce), Wojciech Kutryba (rzut młotem).
W ramach mityngu odbywały zawody w kategorii dzieci, gdzie również najmłodsi zawodnicy Bolesłavii pokazali się z bardzo dobrej strony. W skoku w dal szans nie dała konkurentkom podopieczna Małgorzaty Markowskiej – Zuzia Marlicka (ur. 2002) uzyskując bardzo doby rezultat 4,12 m zdobywając również drugie miejsce w biegu na 60 m. Wspaniałym finiszem popisała się Natalia Łomańska (ur.2003), która wygrała bieg na 600 m z bardzo dobrym rezultatem 2,04,52. Bieg na 60 m chłopców wygrał Piotr Posłuszniak (ur.2001), a trzecie miejsce w tej samej konkurencji wywalczył Dominik Kubik (ur 2001) ? podopieczni Dariusza Łomańskiego. W skoku w dal trzecie miejsce zajął Bartosz Piotrowski (ur.2002). Barw Bolesłavii w tej kategorii wiekowej bronili również: Maja Górska (6 m w biegu na 60 m i 4 m w skoku w dal), Dawid Lachowski ( 5m w skoku w dal).
– Razem z renerem Pawłem Wiśniewskim zimą położyliśmy nacisk na sprawność ogólną i przynosi to efekty. Dzieci trenują dwa razy tygodniu i przede wszystkim bawią się sportem. W tej kategorii wiekowej uprawianie lekkoatletyki powinno przynosić dzieciom radość i do tego dążymy – mówi trener Dariusz Łomański.
Zawodnicy Bolesłavii zaczęli rywalizację w 2014 roku z wysokiego „C”.
– Zanosi się, że ten sezon będzie równie udany jak ostatni (najlepszy w historii klubu).W ubiegłym miesiącu złoty medal w Mistrzostwach Polski w Biegach Przełajowych zdobył przecież Bartosz Wróbel. Nasi zawodnicy mają więc z kogo brać przykład. Oby tylko zdrowie dopisywało a wszystko będzie dobrze – mówi prezes MKS Bolesłavia- Bartosz Gruman.