Mar 22, 2014
1529 Wyświetleń
0 0

List otwarty Piotra Żaka

Napisany przez

Publikujemy list otwarty Piotra Żaka odnoszący się do TEJ publikacji na stronie internetowej Krzysztofa Gwizdały.

To nie powinno się wydarzyć, ale się wydarzyło i stało się sprawą publiczną, dlatego winien jestem wyjaśnienia. To ja napisałem w maju 2013 roku na forum portalu Bolec.info posty, które nie były miłe dla Krzysztofa Gwizdały. Nie napisała ich moja żona. O tym, że ja jestem ich autorem dowiedziała się po kilku miesiącach. Opublikowany ostatnio na portalu Istotne.pl artykuł „Wicedyrektorka I LO twierdzi, że nie pisała pomówień” zawiera w sobie insynuację o rzekomym udziale mojej żony. Katarzyna ich nie pisała. Zrobiłem to ja, o czym poinformowałem prokuraturę i Krzysztofa Gwizdałę.

Napisałem to powodowany przeświadczeniem, że portal Krzysztofa Gwizdały w złym świetle stawia I LO, szkołę, której jestem absolwentem, a w której pracuje moja żona. Zrobiłem to przeświadczony, że informacje dotyczące sukcesów uczniów i jej życia nie ukazują się na portalu Gwizdały tylko dlatego, że I LO nie płaci portalowi za reklamę. Komentarze napisałem anonimowo, były jednymi z wielu, które ukazały się wtedy pod tekstem. Zrobiłem głupio, mój błąd. Widziałem, jak żona przeżywa to, że informacje o sukcesach szkoły są traktowane jak zwykłe reklamy, jak zarzuca się szkole, że jest źle prowadzona, że nie ma wyników, co było nieprawdą i pod wpływem emocji napisałem kilka stwierdzeń dotyczących osoby Krzysztofa Gwizdały, które, co przyznaję, mogły zostać odebrane jako oskarżenie. Było to nieprzemyślany odruch, który po kilku miesiącach obrócił się przeciwko mojej żonie, która, jeszcze raz podkreślam, nie miała świadomości, że to ja jestem autorem tych wpisów. Jestem nawet pewien, że już wtedy kazałaby mi je usunąć. Dlatego w trakcie rozmowy w prokuraturze moja żona oświadczyła zgodnie z prawdą, że ich nie pisała. Każdy kto ją zna wie, że takie zachowania nie są w jej stylu.

Krzysztof Gwizdała wie, że jestem autorem tych tych wpisów i insynuowanie, że ich autorką mogła być moja żona, uważam za krzywdzące. Nie uchylam, ani nie uchylałem się od odpowiedzialności i nie mogę pozwolić na to, aby w całej tej sprawie ofiarą była moja żona, która stała się przedmiotem ataku ze strony portalu Istotne.pl nie tylko personalnie, ale przede wszystkim z racji pełnionej przez nią funkcji. Wiem, że to dla niej ogromny cios, bo jest osobą, której leży na sercu dobro szkoły i uczniów, jest pedagogiem i obce są jej takie zachowania. Jest mi bardzo przykro, że naraziłem ją na takie przeżycia i publiczne szkalowanie.

Jeszcze raz podkreślam, że moja krytyka Krzysztofa Gwizdały wynikała tylko i wyłącznie ze złości na konflikt pomiędzy portalem, a I LO, którego byłem świadkiem. Ewentualne konsekwencje tego powinienem ponieść ja i tylko ja.

Piotr Żak

Kategorie:
news
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Komentarze do List otwarty Piotra Żaka

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  pl_PLPolish
  pl_PLPolish
  Bobrzanie.pl
  Przeczytaj poprzedni wpis:
  Kradł włazy i nie tylko

  Policjanci z Kruszyna udowodnili 21 - latkowi 10 kradzieży włazów od studzienek kanalizacyjnych na terenie powiatu bolesławieckiego. Straty w tej...

  Zamknij