bobrzanie.pl – to co istotne w Bolcu, Bolesławiec, informacje, blogi, sport, rozrywka, humor, imprezy, wideo

„słowo na niedzielę”

fragment witraża z katedry Matki Bożej Anielskiej w Los Angeles w Californii

Już pojutrze Święta Bożego narodzenia, najbardziej w roku oczekiwane, najbardziej pogodne, kolorowe i radosne dni.

Dla jednych okazja do spotkania w rodzinnym gronie, dla innych duchowe przeżycie, czas refleksji i zadumy. W tym roku po raz pierwszy w naszej historii tak wiele czasu i miejsca poświęcono sprawom Kościoła i relacjom duchownych ze świeckimi. Głośno było o ks. Rydzyku, multipleksach, otwarciu pierwszej w Bolesławcu katolickiej szkoły i o współczesnym genderowym malleus maleficarum – reconquiście przykrywającej społeczne oburzenie przeciw kościelnemu zepsuciu i dość powszechnej  wśród duchownych pedofilii.

Za parę dni, w pierwszą poświąteczną niedzielę z ambon kościołów odczytany zostanie list pasterski hierarchów polskich, zatytułowany „Zagrożenia rodziny płynące z ideologii gender” – uwspółcześniona wersja średniowiecznego „Młota na czarownice” – podobnie naukowy i podobnie mądry, jak ten sprzed blisko sześciuset lat.

Z pewnością wielu z nas wsłuchiwać się będzie w „mądrości” przedstawione w owym liście. Wielu z nas bezrefleksyjnie zaakceptuje tezy płynące z ambony, wielu je odrzuci, co może być trudne, bo poczytane przez innych, jako  sprzeciw „wierze”. Ale historia zna takich, którzy mieli odwagę sprzeciwić się Kościołowi, zapłacili stosem, i jak np. Giordano Bruno mieli rację.

Ja namawiam do odwagi, samodzielnego myślenia, też i zadumy, a jako „słowo na niedzielę” polecam obejrzeniu film.  Szczególnie polecam go rodzicom, szczególnie tym, którzy posyłają swe dzieci na religię, szczególnie tym, którzy kształcą, lub chcą kształcić swe dzieci w szkołach katolickich.

 Zbliżają się Święta warto się zastanowić, przemyśleć, zadumać, żeby nie wyrzucać później sobie, że Polak mądry po szkodzie.

WESOŁYCH ŚWIĄT!

 

© cemoi07

moja prywatna opnia jest moją prywatną opinią pozaprocesową i zgodnienie z postanowieniem Sądu Najwyższego z dnia 4 stycznia 2005 roku (V KK 388/04) nie jest opinią w rozumieniu art. 193 k.p.k. w zw. z art. 200 § 1 k.p.k., i nie może stanowić dowodu w sprawie

zdjęcie/fragment witraża z katedry Matki Boskiej Anielskiej w Los Angeles

Exit mobile version