Wrz 26, 2013
1037 Wyświetleń
0 0

Pościg z Wykrot do Zgorzelca – odzyskali audi

Napisany przez

Zgorzeleccy i bolesławieccy policjanci  po pościgu zatrzymali 37-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież samochodu osobowego. Na terenie Zgorzelca mężczyzna spowodował kolizję i dalszą ucieczkę kontynuował na pieszo. Po przebiegnięciu kilkudziesięciu metrów został zatrzymany przez policjantów. Policjanci odzyskali skradziony luksusowy samochód o wartości blisko 150 tysięcy złotych.

Do zatrzymania doszło po tym, jak zgorzeleccy i bolesławieccy policjanci prowadzili pościg za samochodem osobowym na niemieckich tablicach rejestracyjnych, który nie zatrzymał się do kontroli. Funkcjonariusze otrzymali informację, iż istnieje podejrzenie, że pojazd mógł zostać skradziony.

Pojazd nie zatrzymał się do kontroli w  Wykrotach, w gminie Nowogrodziec. Kierujący z dużą prędkością zaczął uciekać, a w pościg za nim ruszyli policjanci. Do działań włączyli się także funkcjonariusze wspólnej polsko – niemieckiej grupy policyjnej NYSA.

Po dojechaniu do Zgorzelca, na jednej z ulic miasta kierujący stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w inny samochód osobowy. Po spowodowaniu kolizji wybiegł z samochodu i kontynuował ucieczkę pieszo. Po kilkudziesięciu metrach został zatrzymany przez policjantów. Jak ustalili funkcjonariusze, pojazd o wartości 150 tysięcy złotych został skradziony na terenie Niemiec.

Obecnie śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Zgorzelcu.

Informacja i zdjęcie: Komenda Powiatowa Policji w Zgorzelcu

Tagi artykułu:
· · · ·
Kategorie:
news
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
pl_PLPolish
Bobrzanie.pl
Przeczytaj poprzedni wpis:
CROPP i SINSAY w BCC już od 27 września! Przybywajcie!

Czas mija niezwykle szybko - mogło by się wydawać, że dopiero co otwarto Galerię Bolesławiec City Center, tymczasem od tej...

Zamknij