Wrz 15, 2013
837 Wyświetleń
0 0

DoLiTa

Napisany przez

Dolnośląska Liga Talentów, bo o niej w tytule mowa, to wspaniałe przedsięwzięcie, które daje szanse zaprezentowania swojego talentu lokalnym piosenkarzom, tancerzom i innym utalentowanym artystom. Formuła tego talent show jest mocno wspierana przez Radosława Mołonia, wicemarszałka województwa dolnośląskiego.

Eliminacje do wielkiego finału DLT odbywają się w kilku miastach naszego województwa. Przyszedł czas również na Bolesławiec. Po przesłuchaniach,w których wzięło udział aż 74 uczestników nastąpił moment eliminacji do finału, który odbędzie się we Wrocławiu. W eliminacjach wystąpiło wiele ciekawych i przede wszystkim utalentowanych osobowości. Jestem słabym ekspertem od oceny wokalnej, ale byłem pod wrażeniem talentu Alicji Kołacz, która dzięki wykonaniu piosenki „To się zdarza” pozwoliła mi przypomnieć sobie wiele śmiesznych sytuacji życiowych. Zespół The Stinsons zaimponował mi swoją spontanicznym i nowatorskim podejściem do prezentowania się przed publicznością. Jutrzenka, czyli moje wieloletnie muzyczne zauroczenie nie zawiodła – zawsze przy ich piosenkach przypominam sobie smak babcinej pity. Wszyscy wykonawcy, których słyszałem dali z siebie wszystko. Jednocześnie cieszę się, że tak wspaniałe przedsięwzięcia mogą odbyć się w odpowiednim miejscu. Rewitalizacja Teatru Starego, to znakomita inwestycja. Bynajmniej nie jestem zwolennikiem miejskich fontann, basenów i innych natrysków, które z czasem generują problemy i straty. Sądzę jednak, że prestiżowe miejsce, w którym z dumą możemy zaprezentować m.in. możliwości artystyczne mieszkańców naszego powiatu jest potrzebne. Podczas wczorajszych eliminacji widownię w znacznej części zajmowały osoby, które przyjechały z całego regionu jeleniogórskiego. Kilka z nich, z którymi miałem okazję zamienić kilka słów, było pod wrażeniem naszego teatru – takie recenzje naprawdę cieszą. Połączenie Teatru Starego z fantastycznymi inicjatywami, które mają tam miejsc, to przepis na sukces. Liczę na to, że będziemy mogli jeszcze wiele razy zobaczyć gościnne występy świetnego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej z Legnicy, różne monodramy czy występy artystów Młodzieżowego Domu Kultury w Bolesławcu.

Gratulacje dla Stanisława Chwojnickiego, wicestarosty powiatu bolesławieckiego i innych lokalnych organizatorów tej inicjatywy. Dziękuje wszystkim osobom, które miałem okazję dziś usłyszeć, zobaczyć i podziwiać. Dzięki waszym występom pochmurna sobota stała się bardzo optymistycznym dniem. Trzymam kciuki za wasz talent!

 

Kategorie:
Zieliński

Psycholog biznesu. Działacz społeczny. Miłośnik kreowania dobrych smaków, fascynat joggingu i rozmów z inspirującymi ludźmi.

Komentarze do DoLiTa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bobrzanie.pl
Przeczytaj poprzedni wpis:
Zadłużenie samorządów: miasto gorzej, powiat lepiej

Wspólnota opublikowała zestawienie zadłużenia polskich samorządów na koniec 2012 roku. Powiat bolesławiecki spadł w rankingu z 128 miejsca na 142,...

Zamknij