Cze 20, 2013
1022 Wyświetleń
0 0

Finisaż bolesławieckiej wystawy w Pradze

Napisany przez

finisaż Praga3Dziś w Instytucie Polskim w Pradze uroczyście zakończyła się wystawa artystów związanych z regionem bolesławieckim – „Sztuka miasta ceramiki”.  Wystawa była częścią szerszego projektu zainicjowanego przez Bolesławieckie Centrum Inicjatyw Lokalnych Via Sudetica, w które zaangażowany jest również Wydział Promocji Urzędu Miasta w Bolesławcu i Bolesławieckie Bractwo Ceramiczne. 

Tegoroczne działania rozpoczęły się 24 maja otwarciem, przygotowaniem i instalacją wystawy sześciu bolesławieckich artystów –Katarzyny SasMarka ZygiCzesława MatyjewiczaEdwarda SzutteraJacka Opały oraz „Studia Borowski”.

Finisaż wystawy połączony był z prezentacją regionu bolesławieckiego przygotowaną przez Wydział Promocji Urzędu Miasta w Bolesławcu. To jednak nie koniec bolesławieckich dni w stolicy Czech.

22 czerwca odbędzie się happening artystyczny, na którym bolesławieckie Glinoludy wskrzeszać będą mityczną postać praskiego Golema. Jednocześnie Bractwo Ceramiczne będzie miało okazję do promocji ceramiki bolesławieckiej w formie jarmarku ceramicznego.

finisaż Praga1

Kategorie:
news
https://bobrzanie.pl/kategoria/blogi/letowski/

Fotograf (bernardletowski.pl), bloger, lekko emerytowany dziennikarz.

Komentarze do Finisaż bolesławieckiej wystawy w Pradze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
pl_PLPolish
Bobrzanie.pl
Przeczytaj poprzedni wpis:
Unikatowa klatka schodowa

Joanna Mysłek-Michnowska oraz Katarzyna Sas, dwie artystki pracujące w Młodzieżowym Domu Kultury w Bolesławcu, stworzyły niesamowitą klatkę schodową w budynku...

Zamknij