1879 Wyświetleń
1 0

Bolesławieccy lekkoatleci zdobywają kolejne medale

Napisany przez

19 maja br. przy pięknej słonecznej pogodzie odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska Młodzików (14-15 lat). Na rozgrywane co roku zawody przybyli do Zgorzelca początkujący sportowcy z 23 klubów z naszego województwa. W rywalizacji wzięli również udział zawodnicy i zawodniczki MKS Bolesłavia, którzy walczyli o medale, a przy okazji poprawiali swoje rekordy życiowe.

W biegach sprinterskich przez płotki (100 m ppł), w kategorii dziewcząt najszybsze okazały się bolesławianki Dominika Kwaszcz – 15,10 s oraz Klaudia Grabarz – 16,10 s. Dominika zajęła również drugie miejsce w biegu na 300 m przez płotki, uzyskując wynik 47.15s. Srebrny medal zdobyła Amelia Kołodziej w skoku wzwyż, wyrównując swój rekord życiowy – 155cm.

Dobrze pobiegła w rywalizacji biegu na 600m Karolina Wolska. Zawodniczka uzyskując wynik 1:46,56 s zajęła trzecie miejsce.
W kategorii chłopców znakomicie spisał się Dominik Stec, który tryumfował w konkursie rzutu oszczepem i ustanowił swój nowy rekord życiowy 45,32m.
Z bardzo dobrym wynikiem drugie miejsce w rywalizacji biegu na 100 metrów zajął Maciej Buciak. Młody sprinter w eliminacjach uzyskał 11,76 s a w finale 11,82 s.
Na drugim stopniu podium stanęli również Tobiasz Burzyński i Szymon Laudański. Tobiasz w biegu na dystansie 1000m – 2:57,35, a Szymon w rzucie dyskiem o ciężarze 1 kg – 38,29 m.

W biegach płotkarskich trzecie miejsce zajęli Mateusz Tofil (110 m przez płotki – 16,90s) oraz Kacper Popławski (300 m przez płotki 43,86 s). Kacper przegrał tylko o jedną setną drugą lokatę z zawodnikiem LKS Polkowice, Jakubem Konefałem.

Bardzo dobrze spisali się nasi adepci sportu w biegach rozstawnych. Sztafeta 4x100m w składzie: Maciej Buciak, Mateusz Krajewski, Michał Pielichaty oraz Oskar Wilk zajęła drugie miejsce. Brązowy medal w tej konkurencji wywalczyli ich klubowi koledzy: Piotr Gadziński, Joel Kusiciel, Kacper Popławski, Mateusz Tofil.

Podsumowując współzawodnictwo w tej kategorii wiekowej, zawodnicy MKS Bolesłavia wywalczyli 13 medali Mistrzostw Dolnego Śląska.

Na zdjęciu od prawej: Kaja Wolska, Amelia Kołodziej, Dominika Kwaszcz

Informacja i zdjęcie: MKS Bolesłavia