Mar 22, 2013
2638 Wyświetleń
0 0

Szkoła Pijarów w Bolesławcu

Napisany przez

100 kandydatów na nauczycieli i 130 kandydatów na uczniów – taki jest plon dotychczasowego naboru do Zespołu Szkół Zakonu Pijarów im. ks. Stanisława Konarskiego w Bolesławcu.

Szczegóły rekrutacji i warunki uczęszczania do nowej w Bolesławcu szkoły podstawowej i nowego gimnazjum przedstawił dziś na konferencji prasowej ojciec Adam Langhammer. Przy okazji dementował plotki o nikłym zainteresowaniu szkołą, bo już zanosi się na przykład na to, że powstaną dwa oddziały pierwszej klasy gimnazjum. W gronie pedagogicznym prawdopodobnie będzie tylko dwóch zakonników, a kadra ma być świecka. Każdy dzień nauki zacznie się modlitwą a w szkole będzie kaplica. Aby do szkoły chodzić trzeba będzie uczestniczyć w jej życiu religijnym.

Na 130 chętnych do nauki w szkole trzydzieścioro dzieci nie pochodzi z miasta, a z okolic Bolesławca. Szkoła będzie bezpłatna.
Ogromna ilość chętnych do pracy nauczycieli nie wynika z wysokich pensji. Nauczyciele w szkole Pijarów nie dość, że będą mieć takie same stawki jak w szkołach samorządowych, to nie będą chronieni kartą nauczyciela. Niewielu z nich może też liczyć na etaty w nowej szkole.

Więcej informacji w filmie oraz na stronie szkoły czyli TUTAJ.

Kategorie:
news · wideo
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Komentarze do Szkoła Pijarów w Bolesławcu

     Dodaj komentarz

     Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

     pl_PLPolish
     pl_PLPolish
     Bobrzanie.pl
     Przeczytaj poprzedni wpis:
     Za szybko

     Dziś o godzinie 5,39 na drodze między Tomaszowem Bolesławieckim a Szczytnicą doszło do wypadku. 33 -letni mieszkaniec Kruszyna, według ustaleń...

     Zamknij