Lis 2, 2012
1665 Wyświetleń
0 0

Pierwsze bęcki, czyli historia kołem się stacza

Napisany przez

Krytyka Piotra Romana pod adresem Macieja Małkowskiego, który, według prezydenta, miał celowo zmniejszyć liczebność w klasach w szkole swojej córki, to zdrowy objaw samokrytycyzmu. Kolejny raz (pamiętacie takiego wiceprezydenta co się nazywał Karol Stasik i był dobry do czasu aż stanął do boju z Romanem?) prezydent krytykuje własną politykę kadrową. Mówi nam: “Zatrudniłem sobie zastępcę, który działał na szkodę gminy!” Czyż taka autorefleksja nie daje nam nadziei na lepsze jutro?

Czy Maciej Małkowski jako wiceprezydent zmniejszył wielkość klas w szkole z okazji uczęszczania tam własnej córki? Nie wiem. Wierzę, że nie.

Historia o Małkowskim, co klasy zmniejszał szkodząc gminie brzmi tak absurdalnie i byłaby tak łatwa do wykrycia (gdyby w Bolesławcu istniały media zainteresowane wykryciem czegoś w UM albo gdyby istniała jakaś opozycja), że aż wydaje się niemożliwą arogancją władz. Nie sądzę też, aby dało się przeprowadzić taką operację bez wiedzy pryncypała, czyli Piotra Romana, albo lojalnych wobec niego urzędników. Nie sądzę też, aby w momencie, gdy Małkowski miał w interesie swojej rodziny zmniejszać liczebność klas w Szkole Podstawowej nr 4, nie dotarłoby to do uszu ówczesnego  dyrektora Miejskiego Zespołu Szkół nr 2 a dzisiejszego wiceprezydenta, Kornela Filipowicza. Nie wątpię, że takie nieprawidłowości przyszła gwiazda spotów wyborczych Piotra Romana zgłosiłaby gdzie trzeba w obronie interesów gminy.

Nawet jeśli Małkowski zaryzykowałby twarz pomagając wtedy swojemu dziecku i SP nr 4 , to fakt, że Piotr Roman z grupą oddanych mu nowych speców od oświaty dopiero namierzył nadużycie byłego wice świadczy fatalnie i o systemie kontroli w urzędzie miasta, i o tym jaką prezydent ma kontrolę nad podległymi mu najbliższymi współpracownikami. Jeszcze gorzej świadczy o umiejętnościach dobierania współpracowników a zauważmy, że ta lista wspierających Piotra Romana, których on sam potem piętnuje, wydłuża się z latami niesamowicie. Małkowski, Stasik, Kwaśniewski, Rudyk, Nowak, Gwizdała – to tylko znikoma część tych, którzy na różnych etapach wspierali Romana.

Pozostaje pytanie, czy ich los daje do myślenia obecnym pieszczochom władzy, czy ma być przestrogą dla tych, którzy odważą się na krytykę miłościwie nam panującego.

Powiedzmy sobie szczerze: Roman mógłby zlekceważyć i olać edukacyjne medialne podskoki Małkowskiego i krytykę swojej polityki z ust byłego wice, tym bardziej, że były wice jest jedynie radnym powiatu i wiceprezesem stowarzyszenia Ziemia Bolesławiecka, którego radni miejscy nawet nie wiedzą tego, czy są w opozycji, czy w koalicji rządzącej. Mógłby olać, gdyby nie plotki o planach startu Małkowskiego w wyborach 2014 na stanowisko prezydenta miasta. To zmusza do podjęcia działań prewencyjnych, których świadkami byliśmy już niejednokrotnie.

Przypomina mi to sytuację Bogdana Nowaka, który też został rozpracowany na sesji rady miasta, kiedy przeciwstawiał się Romanowi. (Żeby było zabawniej, to w tamtym spektaklu Maciej Małkowski też zagrał niezłą rolę w chórze Piotra Romana). Przypominają mi się ówczesne publikacje o sodomie i sodomii w Piwnicy Paryskiej i złym wilku Nowaku, który był dobry, ale tylko wtedy, gdy wspierał Romana w pierwszej jego walce o stołek prezydenta miasta.

Dziś kiedy Nowaka w polityce nie ma to i amunicji na niego władza tracić nie musi (nawet wiceprezydent miasta wdepnie w okolice Paryskiej na odsłonięcie pomnika ufundowanego przez wrażego mima i powie temu mimu kilka miłych słów).

Sesyjny spektakl wskazuje na to, że ewentualny wyborczy start Małkowskiego Roman potraktował poważnie. Gdyby to nie był spektakl, dowiedzielibyśmy się zapewne na sesji o jakimś doniesieniu do prokuratury – w końcu facet działał na szkodę gminy a jej kasę, stwarzając tylko wybranym dzieciom normalne warunki do nauki, miał oszwabić na niemal pół miliona złotych! Chyba nie wyobrażamy sobie, aby takie marnotrawstwo publicznych pieniędzy na edukację pozostało bez kary. (Nie wiem co z karą dla tych, którzy nie wychwycili takiego patologicznego dojenia miejskiego budżetu a powinni to zrobić, jeśli faktycznie miało miejsce).

A jeśli marnotrawstwa i prywaty nie było, to i tak włazidupne media rozpowszechnią wersję jedynie słuszną a Maćkowi Małkowskiemu zostanie sąd i dochodzenie tam zadośćuczynienia. Zapewne niejednokrotnie, bo nie wydaje mi się, żeby pierwsze bęcki z Ratusza były bęckami ostatnimi.

 

P.S.:
Oczywiście zupełnym zbiegiem okoliczności jest to, że dzień przed atakiem na Małkowskiego redakcja portalu Istotne.pl opublikowała tekst walący w Małkowskiego.

Kategorie:
dymki · Łętowski · news
https://bobrzanie.pl/kategoria/blogi/letowski/

Fotograf (bernardletowski.pl), bloger, lekko emerytowany dziennikarz.

Komentarze do Pierwsze bęcki, czyli historia kołem się stacza

 • Maciek no gdzie ten wpis ?? dawaj bom ciekawy

  Daniel 04/11/2012 18:54 Odpowiedz
 • Kto to pisał ten artykuł !? (z linku) -muszę zaprotestować , bo opinia publiczna wprowadzona jest w błąd.

  1. Zawsze jak ktoś kto ma wpływ na zmiany i ich nie dokonuje to dla społeczeństwa to dobra wiadomość- więcej pieniędzy Wam zostaje w kieszeni.
  2. Jak ktoś nie dostaje pieniędzy i jeszcze chce mu się zmian .no to też się należy cieszyć bo nie ma wpływu na zmiany .
  #. a mówiłem Maciek przestań pisać te petycje :))))
  3. Ja jestem za tym aby każdy samorządowiec z urzędasem poszli sobie do domku i nie przychodzili do pracy , nawet za to im zapłacimy – nie będzie przeszkadzał !
  A więc Roman Ty bierz przykład z Maćka . Jak nie będziesz miał wpływu na gospodarkę to nam będzie się żyło lepiej . Ba ja nawet nie chcę już wyborów samorządowych , bo jak tylko się zbliżają zaraz zaczyna się zadłużanie . A potem się dziwią że podatki trzeba podnieść !

  Tak czy siak ten kto pisał ten artykuł (z linku) nie ma pojęcia o gospodarce .

  AAA i jeszcze jedno Maciek , tylko nie zawracaj dupy prokuraturze ( bo ty radny). ja i społeczeństwo nie chcemy płacić za Wasze przepychanki . Jak już to sprawa cywilna – możesz wziąć z tych 350 tysi . wprawdzie to też moje pieniądze ale idą już z twojego konta !

  Cholera zapomniałbym .
  Piotrek to fajnie dla tych dzieci ,że mają mniej przyjaciół w szkole !??
  Mało tego jak TAK to tylko się cieszyć bo nie tylko córka Maćka chodzi do tej klasy !!Maciek (jak juz) to przynajmniej załatwił to dla jakiejś grupki dzieci -A TY-no

  Maciek nie ma co się wściekać jak mówi stare powiedzenie:

  ” nie dyskutuj z durniem , bo najpierw sprowadzi ciebie do swojego poziomu , a potem wykończy doświadczeniem “

  Daniel 03/11/2012 13:42 Odpowiedz
 • Jako, że aktualnie czas świątecznej zadumy zdominował mój umysł, pozwolicie Państwo, że do oszczerstw panów prezydentów odniosę się obszerniej w niedzielny wieczór, również na bobrzanie.pl. Spokojnego weekendu.

  Facebook Profile photo Maciej Małkowski 02/11/2012 20:15 Odpowiedz
 • Dziękuję : )

  Bernard 02/11/2012 19:24 Odpowiedz
 • Panie Bernardzie,

  nie żebym przestraszony pańską (nieobiektywną – uważam) wcześniejszą połajanką, zaczął teraz lać miód na pańskie serce, ale wszystko, co powyżej, dobrze napisane.
  Nie wnikam w meritum magistrackiej pyskówki, bo wiedzy nie mam żadnej, ale tak trzymać! Ja już od dawna dostępnymi mi narzędziami krzyczałem, że król, a raczej różni Członkowie i ci z najwyższych stolców są nadzy, zarozumiali, nadęci, a co najgorsze w większości swych władczych działań dyletanci.

  Miło mi przeczytać – cyt. ” … gdyby w Bolesławcu istniały media zainteresowane wykryciem czegoś w UM, albo gdyby istniała jakaś opozycja …”

  a miło mi dlatego, że zanim przeczytałem pański artykuł, układałem sobie już w głowie konspekt paszkwilu o bolesławieckiej telewizji, która swoim serwilizmem i dupowłazstwem daleko w tyle zostawia publiczną z czasów red./red. Tumanowicza i kpt. Górnickiego, asumpt do tego dał mi komentarz p. Mazurkiewicza do mojej Brzytwy, i zapewniam, że p. Mazurkiewicz będzie grał pierwsze skrzypki w tym artykule.

  Panie Bernardzie, jak miód to miód, – ładnie napisane, i cóś jakby z ducha moich komentarzy. No, ale może jestem zbyt zarozumiały.

  cemoi07 02/11/2012 19:15 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
pl_PLPolish
Bobrzanie.pl
Przeczytaj poprzedni wpis:
Brzytwa Ockhama

  Taaak, i znów na Boberkach, a to na okoliczność rewelacji z Rzepy można poczytać posty „prawdziwych Polaków” prawdziwie zaangażowanych...

Zamknij