Paź 14, 2012
465 Wyświetleń
0 0

Ogłoszono nominacje do konkursu “Dolnośląski Gryf” – bolesławiecki NavSim znów ma szansę na nagrodę

Napisany przez

Joanna Pietraszkiewicz z firmy NAVSIM z pierwszą nagrodą zeszłorocznego konkursu INNOVATION i prezydentami Euroregionu.

Bolesławiecka firma drugi rok z rzędu jest nominowana do Nagrody Gospodarczej Dolnośląski Gryf za szczególne osiągnięcia w zakresie innowacyjności. Tegoroczni nominaci to dwadzieścia jeden firm i samorządów spośród 140 zgłoszonych. Laureaci zostaną ogłoszeni podczas uroczystej gali, która odbędzie się 22 października w Operze Wrocławskiej.

Nagrody zostaną przyznane w siedmiu kategoriach: za szczególne osiągnięcia w rozwoju przedsiębiorstwa średniego i dużego; za najbardziej dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa o zatrudnieniu od 10 do 50 osób; za szczególne osiągnięcia w działaniach na rzecz rozwoju gospodarki Dolnego Śląska; za szczególne osiągnięcia w działalności rolniczej; za najlepszy samorządowy program rozwoju; za szczególne osiągnięcia w zakresie innowacyjności oraz za najlepsze osiągnięcia w zakresie przedsiębiorczości akademickiej.

Konkurs “Dolnośląski Gryf” organizowany jest przez Związek Pracodawców Polska Miedź oraz Zachodnią Izbę Gospodarczą. Po raz pierwszy “Gryfy” wręczono w 2004 r. Ideą konkursu jest przede wszystkim promocja osiągnięć i dokonań gospodarczych w regionie. W skład jego kapituły wchodzą przedstawiciele środowisk naukowych, biznesowych oraz samorządów.

NavSim – firma zajmująca się m.in. oprogramowaniem wspomagającym nawigację morską – jest jedyną nominowaną do nagrody firmą z powiatu bolesławieckiego.  W zeszłym roku NavSim został wyróżniony m.in.nagrodą INNOVATION Euroregionu Nysa (patrz foto). Wspomagał także swoją technologią próbę bicia rekordy w okrążeniu Ziemi, jaką podjął Roman Paszke. NavSim właśnie przygotowuje się do udziału w samotnym rejsie Kubu Strzyczkowskiego przez Atlantyk. Znany dziennikarz podejmuje to wyzwanie z okazji pięćdziesiątych urodzin radiowej Trójki a NavSim nie tylko wyposaża jacht w oprogramowanie nawigacyjne – będzie również wspomagać świeżo upieczonego żeglarza podczas rejsu a prezes NavSimu, Jacek Pietraszkiewicz, właśnie szkoli Strzyczkowskiego.

Kategorie:
news
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bobrzanie.pl
Przeczytaj poprzedni wpis:
Petycja do władz miasta w sprawie nieodpłatnego użyczenia na lat 30 miejsca parkingowego

Drogie władze, pozwalam sobie prosić o przydzielenie mi w nieodpłatne użytkowanie na 30 lat miejsca parkingowego dla samochodu osobowego na...

Zamknij