Gru 19, 2011
478 Wyświetleń
0 0

Nowocześniej w bibliotece

Napisany przez

We wtorek o godzinie 11 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bolesławcu otwarta zostanie “Mediateka”. W jej ofercie znajda się przede wszystkim komputery z dostępem do internetu, filmy i programy na DVD, muzyka na CD a dla koneserów na płytach winylowych, audiobooki i książki do nauki języków obcych.

Mediateka to efekt programu ministerialnego, dzięki któremu biblioteka otrzymała 20 tysięcy złotych. Z budżetu miasta dołożono drugie tyle. Za 40 tysięcy złotych można było przebudować całkowicie pomieszczenie w bibliotece i kupić wyposażenie, które ma przyciągać młodzież, ale służyć ma również starszym.

– To jest namiastka nowoczesności, tak byśmy sobie życzyli żeby cala biblioteka wyglądała – tłumaczy Halina Majewska, dyrektorka Miejskiej Biblioteki Publicznej – chcemy aby w przyszłości wszystkie działy wyglądały tak jak ten.

Krystyna Sołkiewicz, która jest autorką i kierownikiem projektu zastrzega, że bez zaangażowania całego zespołu Miejskiej Biblioteki Publicznej, mediateka nie wyglądałaby tak efektownie. Zapraszamy do obejrzenia, jak wygląda nowoczesna mediateka w MBP.

[nggallery id=34]

STRONA INTERNETOWA MIEJSKIEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W BOLESŁAWCU

Kategorie:
news

"Nie myśl, że głaskałeś kota - to on głaskał się twoją ręką. " -Księga kota Urodzony w Głogowie, tam spędził pierwsze 17 lat życia,po przeprowadzce do Bolesławca z nim się związuje. Współpracował z Telewizją Łużyce, dziennikiem Polska Gazeta Wrocławska oraz Gazetą Wojewódzką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bobrzanie.pl
Przeczytaj poprzedni wpis:
Ekspresowy równikowy konkurs NavSim – kiedy Roman Paszke przekroczy równik?

Roman Paszke i jego katamaran Gemini3 zbliżają się powoli do równika. W związku z tym bolesławiecka firma NavSim, która na...

Zamknij