Gru 8, 2011
4532 Wyświetleń
0 0

Zielony Pokój Bolesławca

Napisany przez

Stefan Zawada  Jest z wykształcenia kucharzem, był szefem kuchni we wrocławskiej restauracji. Po tym jak jego żona zaszła w ciążę, postanowili wrócić do Bolesławca skąd oboje pochodzą. – Wrocław nie jest dobrym miejscem na wychowywanie dziecka – mówi Stefan.

Wrócić do Bolesławca to jedno, a drugie – to zarobić na życie. Stefan jest od dziesięciu lat wegetarianinem i podczas pracy nad swoja dietą odwiedzał wiele sklepów ze zdrową żywnością, których we Wrocławiu nie brakuje. Okazało się, że w Bolesławcu właśnie takiego sklepu brakuje. Za pieniądze z kredytu kupił pawilon handlowy na rynku przy ulicy Jeleniogórskiej i zaczął prowadzić własny sklep: „Zielony Pokój Zdrowy Punkt Twojego Życia”.

Sklep jest na rynku już od dwóch lat a jego popularność ciągle rośnie.
– Trochę cały system mi pomaga, system lekarzy którzy nie są zbyt wiarygodni w tych czasach – mówi Stefan – Jak ktoś przychodzi, i boli go wątroba, to ja wiem, że ostropest plamisty jest najlepszy na wątrobę.
Wiedzę wręcz apteczną posiada dzięki swoim klientom, którzy próbują rożnych ziół i mieszanek  dzieląc się swoimi obserwacjami z właścicielem sklepu. Pytany czy jest to swoisty rodzaj apteki, odpowiada:
– Tak, przecież to jest zdrowa żywność, czyli  daje zdrowie, więc leczy i pomaga – śmieje się Stefan.

Właściciel przestrzega przede wszystkim kilku ważnych zasad w doborze artykułów do sklepu. Pierwsza zasada brzmi: żadnych konserwantów, w produktach sprzedawanych w sklepie nie znajdziemy także glutaminianu sodu czy ulepszaczy smaku. Są tylko dobre gatunkowo rzeczy i produkty mające atest ekologiczny.

Sklep jest jednym z niewielu w regionie mających bogatą ofertę dla osób uczulonych na gluten. Chleby, mąki, makarony i cały asortyment bezglutenowy cieszy się dużym zainteresowaniem alergików.
– W marketach nie można kupić produktów bezglutenowych, no chyba ze śladowe ilości i wybranych produktów – tłumaczy – u mnie jest wszystko – dodaje zadowolony.

Aspiracji do wielkiego biznesu Stefan Zawada nie ma, chce trochę powiększyć powierzchnie sklepową, i prowadzić spokojnie swój zdrowy interes pomagając ludziom.

 

Kategorie:
news

  "Nie myśl, że głaskałeś kota - to on głaskał się twoją ręką. " -Księga kota Urodzony w Głogowie, tam spędził pierwsze 17 lat życia,po przeprowadzce do Bolesławca z nim się związuje. Współpracował z Telewizją Łużyce, dziennikiem Polska Gazeta Wrocławska oraz Gazetą Wojewódzką.

  Komentarze do Zielony Pokój Bolesławca

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  pl_PLPolish
  pl_PLPolish
  Przeczytaj poprzedni wpis:
  Masz pomysł na scenariusz? Oni go zrealizują!

  Pracownia Edukacji Filmowej planuje kolejną produkcję. Chcesz im pomóc? Potrzebują świeżych, dobrych pomysłów na scenariusz. Jeżeli jesteś zainteresowany współpracą z...

  Zamknij