Odwierty w rejonie Bolesławca trwają od wiosny. Czy kolejne próbki potwierdzą pierwsze, optymistyczne wyniki?
– Mamy już wyniki z trzech otworów. Są one bardzo obiecujące – mówi Grzegorz Lipień, główny inżynier geolog KGHM. Grubość złoża rudy miedzi waha się od 2,2 do 1,3 metra, a wydajność miedzi z jednego metra kwadratowego wynosi od 133 do 80 kg. Parametry pod-bolesławieckiego złoża są zbliżone do tych, jakie występują w kopalniach Legnicko-Głogowskiego Okręgu Miedziowego (średnio jest to 100 kg z metra kwadratowego powierzchni).
A do tego złoże w Niecce Grodzieckiej jest bardzo srebronośne. W tonie rudy zawierającej około 2 procent miedzi znajduje się ponad 60 g srebra (w LGOM-ie jest to około 40 g). ” – pisze dziennika Polska Gazeta Wrocławska.
CZYTAJ cały Urszuli Romaniuk na portalu naszemiasto.pl
macieju nic sie nie zgadza
” Grubość złoża rudy miedzi waha się od 2,2 do 1,3 metra, a wydajność miedzi z jednego metra kwadratowego wynosi od 133 do 80 kg. ”
srednia grubosc zloza wynosi 1,75
skad wziales te 2 m grubosci (powinno byc wysokosci) zloza
ciezar wlasciwy czystej miedzi to 8,9 grama / cm³ i w takiej formie sie podaje zawartosc, z wydajnoscia nie ma to nic wspolnego
zawartosc miedzi w jedej tonie rudy przyjmuje sie w polsce srednio 2%
nie znam sie na gornictwie ale slyszalem. ze mase, ciezar podaje sie w metrach szesciennych lub przesterzenych ale nie kwadratowych
nie wiem jaki masz cel aby oglupiac tutaj tych ktorych oglupic sie juz nie da
Wszystko się zgadza. Chodzi o m2 ZŁOŻA o grubości ponad 2 m. Metr sześcienny rudy miedzi waży na pewno więcej niż 2t. (tak z tego wynika). Z resztą obliczeń powinien Pan sobie poradzić :)
kiedy wy zaczniecie sami myslec
„a wydajność miedzi z jednego metra kwadratowego wynosi od 133 do 80 kg.”