Paź 23, 2011
797 Wyświetleń
0 0

Rusza Biuro Organizacyjne Sztabu WOŚP w Bolesławcu

Napisany przez

128 osób przybyło w sobotę do Młodzieżowego Domu Kultury na spotkanie organizacyjne w sprawie finału WOSP w Bolesławcu. Tym razem dniem finału będzie niedziela, 8 stycznia 2012.

Celem finału jest zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz zakup
pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych cierpiących na cukrzycę.
Szefem sztabu w bolesławcu został Henryk Jasiński, od kilkunastu lat zaangażowany w organizację finałów w Bolesławcu i okolicach. W kierowaniu pracami sztabu wspierają go wiceszefowie – Krzysztof Krzemiński i Mariusz Szymala. Oprócz nich w skład sztabu wchodzi kilkanaście osób, wośpowych weteranów, którzy od lat wspierają działania sztabu, z Robertem Dudkiem (szefem zeszłorocznego sztabu) na czele.
W organizacją wydarzenia mocno zaangażował się zarówno Powiat Bolesławiecki jak i Gmina Miejska Bolesławiec. Finał odbędzie się w BOK MCC. W budynku MCC znajdzie się również biuro organizacyjne.
Oprócz samego finału sztab planuje, podobnie jak w roku poprzednim, organizację szeregu imprez towarzyszących, które będą miały miejsce w wielu miejscach. Będzie to choćby kolejna edycja bolesławieckiego konkursu talentów oraz wystawa dokumentująca historię WOŚP w Bolesławcu!
Najważniejsza jest oczywiście zbiórka funduszy – XX finał będzie zdecydowanie największym finałem jaki do tej pory odbywał się w Bolesławcu. W miasto ruszy prawdopodobnie aż 150 wolontariuszy uzbrojonych w puszki. Wszystkich chętnych zapraszamy do kontaktu ze sztabem.

Od najbliższego wtorku w holu pierwszego piętra Bolesławieckiego Ośrodka Kultury – Międzynarodowego Centrum Ceramiki rusza Biuro Organizacyjne Sztabu WOŚP w Bolesławcu. Codziennie w godz. 15 – 17 będzie tam można otrzymać lub złożyć ankietę wolontariusz, zgłosić chęć pomocy a także swoje pomysły na finał.

INFORMACJA: Krzysztof Krzemiński

Kategorie:
wośp

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
pl_PLPolish
Przeczytaj poprzedni wpis:
Music und dance

Międzynarodowe Centrum Ceramiki - wnętrze windy - opis co i gdzie znajdzie niemieckojęzyczny gość.

Zamknij