Wrz 28, 2010
1119 Wyświetleń
0 0

Miasto grzesznych bandziorów

Napisany przez

Poniżej wycinek z Expressu Bolesławieckiego, takiego niezależnego tygodnika bezpłatnego lubiącego wysyłać faktury do Urzędu Miasta. Czytamy zatrważające rzeczy. Jak się dowiedziałem grzeszymy mimo tego, że władze miasta “oddając Bolesławiec pod patronat św. Marii de Mattias miały nadzieję, że będzie ona wzorem do naśladowania i krzewienia w sercach mieszkańców idei miłosierdzia pokoju i jedności oraz przyczyni się do rozwoju duchowego i moralnego społeczności lokalnej” (to cytat z innego tekstu z tej samej gazety).

Ba, grzeszymy… Ale na szczęście jest dzielna straż miejska potrafi. “Ujawnia” raport, z którego dowiadujemy się, że strażnicy  “musieli bardzo ciężko pracować aby zapewnić mieszkańcom Bolesławca bezpieczeństwo.” Ujęli i przekazali policji “18 sprawców zbrodni”(!!!). A do tego walczy dzielnie z gówniarzami, którzy palą piją i do tego używają słów na”d”,  “k” i “ch”.

Najgorsi jednak są dorośli, prawie połowa to margines (zresztą jak na margines to trochę dużo) a jedna czwarta występuje przeciwko instytucjom publicznym i społecznym, to już pewnie margines marginesu. A weźcie se to sami przeczytajcie:


Podpisu pod newsem nie ma, news ukazuje się w czasie, gdy w internecie dyskutuje się o zasadności SM kosztującej nas w tym roku ponad milion złotych (22 etaty).

Tak sobie myślę, że autorzy tej publikacji powinni przestać traktować mieszkańców nie tylko jak grzesznych przestępców, ale przed wszystkim jak idiotów. Chociaż to akurat nie zbrodnia, tylko zwykła głupota.

Tagi artykułu:
·
Kategorie:
fotoszopka · Łętowski
https://bobrzanie.pl/kategoria/blogi/letowski/

Fotograf (bernardletowski.pl), bloger, lekko emerytowany dziennikarz.

Komentarze do Miasto grzesznych bandziorów

 • Ale SM myśli też o prewencji:
  “Komendant Straży Miejskiej Emil Zająć przypominał wszystkim zebranym gościom o dobrych obyczajach czytając wiersze: „Szanuj zieleń „ Nie rób drugiemu, co Tobie nie miłe” oraz „Psia toaleta”.

  http://www.boleslawiec24.net/news.php?id=52804

  Bernard 01/10/2010 19:03 Odpowiedz
 • boleslawieccy zbrodniarze dokonuja przestepstw z powodu milosci, sm powinna jeszcze wyjasnic, co sie stalo z klejnotami
  http://www.youtube.com/watch?v=Rrik2NJ3hvM&feature=related

  fobiak 30/09/2010 09:16 Odpowiedz
 • @marleno,
  witaj na bobrzanach

  Bernard 29/09/2010 11:20 Odpowiedz
 • Zbrodnie, zbrodniami, ale dowcipnisie od papużki? http://www.boleslawiec24.net/news.php?id=52613
  Popłakałam się ze śmiechu czytając dzisiejszego newsa :)

  marlena 29/09/2010 11:16 Odpowiedz
 • Z tego samego źródła o wandalach: http://www.boleslawiec24.net/news.php?id=52613

  Bernard 29/09/2010 10:26 Odpowiedz
 • radni powinni sie tym problemem zajac na najblizszej sesji. do tego czasu musza odzyskac od szwagrzyka z ipn-u dawne plany szubienicy za mdk. srodki na rekonstrukcje zdobedzie darek z funduszy z unii europejskiej. nastepnie nalezy zaproponowac ciepla posadke w urzedzie korwinowi mikke i niech powywiesza tych 18 sprawcow zbrodni. jesli sa zalozone drogie monitoringi to po co sm, albo jedno albo drugie.
  dziwie sie tylko rodzicom tych zbrodniarzy, albo sie boja, ze przy okazji i ich powiesza albo maja tak ciemna karnacje ze mysla, ze zgubia sie w cimnym ludzie i nie beda sie rzucac w oczy
  z motyka na ksiezyc.

  fobiak 28/09/2010 15:36 Odpowiedz
 • Rineo zapomniałeś jeszcze o podpaleniu i zdradzie ( szpiegostwie) .
  To niewątpliwe sukcesy którymi mogłaby się poszczycić niejedna placówka FBI w sporym amerykańskim mieście

  Julian 28/09/2010 09:16 Odpowiedz
 • Piłsudski powiedział, a ja zacytuję :
  “Naród wspaniały, tylko ludzie qrwy” :))))))

  Lolka 28/09/2010 08:27 Odpowiedz
 • “Niestety niewiele więcej rozsądku mają osoby dorosłe zamieszkujące Bolesławiec. Prawie połowa z nich dopuściła się wykroczenia przeciwko bezpieczeństwu i porządkowi komunikacji.”

  Ciekawe, czy gdy się stąd wyprowadzę, to statystyki się polepszą czy pogorszą ?

  JoanDark 28/09/2010 08:02 Odpowiedz
 • “Ujęli (…) 18 sprawców zbrodni”. Wynika z tego, że co najmniej osiemnastu bolesławian wszczęło wojnę napastniczą, dopuściło się ludobójstwa, stosowało środki masowej zagłady, przeprowadziło zamach stanu, założyło organizację terrorystyczną lub handluje ludźmi.

  Strach mieszkać.

  rineo 28/09/2010 01:53 Odpowiedz
 • Popatrz! A takie gimnazjum nr 3, to się widać nie bez powodu oddało pod opiekę JPII i wiesza transparenty. Toż to największa banditierka :)

  Bruner 28/09/2010 00:17 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
pl_PLPolish
Bobrzanie.pl
Przeczytaj poprzedni wpis:
Mamy swój kopiec

Wizyty w centrum Bolesławca coraz częściej wywołują u mnie zdziwienie. Przyzwyczajona nieco do wakacyjnych rozkopów i poruszania się wśród zwałów...

Zamknij