Dziś wręczono nagrody w konkursie fotograficznym Emocje ogłoszonym przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kruszynie. Na konkurs wpłynęło 65 prac, a pierwsze miejsce wywalczył Paweł Wiśniewski, 26 – letni bolesławianin.
Paweł otrzymał dyplom i 400 zł nagrody. Jego zdjęcie pod tytułem Białe szaleństwo widzicie powyżej. Jego samego – poniżej.
Drugie miejsce (nagroda 300 zł) zajęła siedemnastoletnia bolesławianka, Patrycja Kurzepa. Oto jej zdjęcie pod tytułem Maybe baby:
A oto sama Patrycja:
Trzecie miejsce jury przyznało 23-letniej Kalinie Łysiak z Bolesławca (nagroda 200 zł). To jej zdjęcie pod tytułem Burza uczuć:
A to Kalina:
Wyróżnienia przyznano Tomaszowi Jakimczukowi, Radosławowi Pawlusowi, Magdalenie Dudek, Jagodzie Karwat, Bartoszowi Chlebowiczowi oraz Justynie Cisek. Każde z nich otrzymało pendrive 8 GB.
Pomysłodawczynią i organizatorką konkursu była Beata Widera (Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kruszynie). Beata Widera do komisji konkursowej zaprosiła fotografów: Barbarę Krupę, Jerzego Paluszczyszyna i Bernarda Łętowskiego.
Poniżej możecie obejrzeć wszystkie wyróżnione i nagrodzone prace.
[nggallery id=14]
————————————————————————–
Jury oceniało zdjęcia zupełnie nieświadome estetyki autorów zdjęć : )
Znam jeszcze ze trzy panie zajmujące się fotografią i wszystkie są niebrzydkie. Z jedną się nawet ożeniłem : )
Mam pytanie do znawców tematu… z braku laku możesz być ty Bernardzie:)
Czy wszystkie panie fotograficzni są takie ładne? Czy było to jednym z kryteriów wyboru zwycięzców?
gratuluję zwycięzcom i wyróżnionym. nie wiedziałam, że w bolesławcu jest tyle pasjonatów fotografii
Agnieszko,
Benedykt jest zbyt obiektywny, by docenić szczere, subiektywne i po prostu miłe słowa.
A mi się spodobało Twoje określenie: „W “Białym szaleństwie” jest jakieś szaleństwo (pozytywnego) przekazu.” I zdjęcia mi się ogromnie podobają, tak jak i Tobie.
Ale znając mroczną duszę Benedykta Obiektywnego napiszę tak:
Wspaniali fotografowie w różnym wieku :) zrobili świetne zdjęcia na konkurs i dla tak utalentowanych ludzi żadne jury nie jest potrzebne. Można nawet podejrzewać, że jurorzy poodrzucali nie te zdjęcia co trzeba! Skandal, skandal, zabić jurorów!
:) Teraz dobrze. Miłego Święta Niepodległości, toż ono Benedykcie Twojeż!
Benedyktynie Bernardzie czy Bernardynie Benedykcie :P
1. Fotografowie byli młodzi fotograficznym stażem. Musieli być też młodzi duchem i świeżością spojrzenia, że tak ujmę poetycko.
2. Wybór jury był bezbłędny = fotka warta docenienia, nie podlega dyskusji.
3. „bo nie widziałaś fot których tu nie ma”
Czego oczy nie widzą, tego sercu nie żal.
4. A Ty się nie chwal, że w jury byłeś i tajników tajnego głosowania tu nie zdradzaj. „Bądź czujny – wróg narodu czuwa!” jak głosił jeden z dawnych plakatów.
Fotografowie byli nie tylko młodzi. Jury proszę się nie podlizywać bo już po konkursie : )
A nie wiesz czy wybór jury był bezbłędny, bo nie widziałaś fot których tu nie ma : )
A tak na serio
Ciekawa była forma oceniania, bo każdy z oceniających wybrał swoje typy bez komunikacji z pozostałymi. I niemal wszystkie typy się pokryły.
Nie jestem fotografem, ale – jako laik w tej dziedzinie – stwierdzam, że wybór jury był bezbłędny. W „Białym szaleństwie” jest jakieś szaleństwo (pozytywnego) przekazu. Autorowi gratuluję niepowtarzalnego ujęcia pełnego radości, modelce – pięknego zdjęcia :)
Te (nagrodzone i wyróżnione fotki) mają swój klimat! Gratulacje dla młodych fotografów!