Sty 3, 2018
262 Wyświetleń
2 0

Trój-Dźwięk sztuki

Napisany przez

Młodzieżowy Dom Kultury im. Stanisława Wyspiańskiego w Bolesławcu zaprasza na wieczór pełen sztuki, w czasie którego na scenie Teatru Starego zobaczymy pokaz „Dźwięk sztuki”, zaś w Galerii Teatru Starego spotkamy się z młodymi debiutującymi bolesławiankami – rzeźbiarką Agnieszką Krawczyk i pisarką Agnieszką Chrzan.

„Dźwięk sztuki” to plastyczno-muzyczny spektakl przygotowany w czasie wakacyjnych warsztatów w pracowni Katarzyny Sas, podczas których powstały kostiumy-instalacje zainspirowane dźwiękami gongów i mis tybetańskich oraz scenografia w postaci trzech podłużnych płócien dekorowanych techniką batiku. Kilkanaście młodych artystek zaprezentuje swoje projekty przy elektryzujących dźwiękach rodem z Tybetu.

Po pokazie w Galerii Teatru Starego odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy „Narastanie formy” autorstwa Agnieszki Krawczyk, studentki V roku rzeźby wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Na wystawie zobaczymy obiekty wykonane techniką własną (wariacje na temat klasycznego szydełkowania), rysunki i odlewy żeliwne. Całość stanowi szkic do powstającej w tym roku pracy dyplomowej w pracowni Christowa Mandziosa.

Jednocześnie w ramach wernisażu zaplanowano spotkanie z Agnieszką Chrzan, debiutującą autorką powieści „Wariatka”. Agnieszka Chrzan, absolwentka Politechniki Wrocławskiej, a z zamiłowania podróżniczka,  dotychczas zwiedziła 15 krajów, m.in. Meksyk, Kanadę, Norwegię. Pracując w Stanach Zjednoczonych z dziećmi z rozbitych rodzin, zainspirowana ich problemami postanowiła napisać opowieść o młodych ludziach zmagających się z życiowymi trudnościami.

Należy dodać, że obie Agnieszki są wychowankami pracowni plastycznych Młodzieżowego Domu Kultury, do których uczęszczały przez kilkanaście lat.

Teatr Stary
12 stycznia 2018
godz. 18.00
Wstęp wolny

   
Agnieszka Krawczyk Agnieszka Chrzan
Kategorie:
kultura
http://www.mdkboleslawiec.eu

Młodzieżowy Dom Kultury imienia Stanisława Wyspiańskiego w Bolesławcu wprowadzając swoich wychowanków w świat kultury realizuje myśl pedagogiczną, że wychowanie poprzez sztukę jest wychowaniem dla przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share This
Bobrzanie.pl