Lis 24, 2017
440 Wyświetleń
1 3

Czekając na „Czystkę”

Napisany przez

Trwają przygotowania  spektaklu pt. „Czystka” na podstawie tekstu Przemysława Wojcieszka. To ostry komentarz na obecną sytuację w Polsce a jednocześnie przestroga, przed tym co może się wkrótce stać.

Bezkompromisowy scenariusz i ważny przekaż. Sztuka, która nie pozwoli widzowi pozostać obojętnemu. To spektakl niezależny i realizowany w podziemiu – dosłownie i w przenośni. Niezależna produkcja której żadna rządowa instytucja nie zdecydowała się wesprzeć. Tak prawdziwa i tak bolesna. „Czystka” to opowieść o zeszłorocznym puczu wojskowym w Turcji oraz o ludziach poddanych represjom, Opowieść o mechanizmach państwa autorytarnego niepokojąco podobnego do dzisiejszej Polski.

W sztuce zobaczymy m.in. Pawła Palcata – aktora z legnickiego teatru, laureata wielu prestiżowych nagród oraz studentów wrocławskiej szkoły teatralnej. Projekt może być realizowany jedynie dzięki wsparciu widzów. Jeszcze można dołożyć się do tej produkcji. Każda złotówka ma znaczenie. Warto pamiętać, że kultura niezależna nie jest na usługach żadnej partii. Jest prawdziwa i pokazuje rzeczywistość taką jaka jest. „Czystkę” będzie można zobaczyć na podziemnej scenie Teatru Capitol we Wrocławiu na początku grudnia. W telewizji takich produkcji nie zobaczycie.

Wycieczka do Wrocławia na „Czystkę” na długo zostanie wam w pamięci.

– Po każdym z pokazów zapraszamy na spotkanie z twórcami, na rozmowę o spektaklu, o Turcji i o dzisiejszej Polsce: chcielibyśmy, aby takie spotkania stały się dobrą tradycją naszego teatru. – mówi autor tekstu Przemysław Wojcieszek.

Chesz wesprzeć spektakl, kliknij TUTAJ.

Tagi artykułu:
·
Kategorie:
news
http://bobrzanie.pl/kategoria/blogi/letowski/

Fotograf (bernardletowski.pl), bloger, lekko emerytowany dziennikarz.

Komentarze do Czekając na „Czystkę”

  • Niech pokaże “1984”. w porównaniu do Unii Europejskiej. To będzie bliżej prawdy niż gdybanie o rzeczach których nie ma i nie będzie .

    Luki 27/11/2017 09:54 Odpowiedz
  • Naiwna próba wmawiania, że jest cenzura. Jakie podziemie? A teatrów prywatnych nie ma? a tv komercyjnej typu TVN nie ma? Ktoś zabrania? Nie wciskajcie ludziom kitu, bo to już jest żałosne. Jak ktoś chce coś robić, to niech robi za swoje, nikt mu nie broni.

    Olek 24/11/2017 14:52 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share This
Bobrzanie.pl